Як шахраї дурять українців на популярних сайтах продажів, – експерти (Відео) - Запоріжжя.Info

Як шахраї дурять українців на популярних сайтах продажів, – експерти (Відео)

З розвитком інтернет-платформ для купівлі та продажу розвиваються, на жаль, і шахраї. Які існують схеми обману, та як не потрапити на гачок до кібершахрая.

Пандемія коронавірусу та карантин, зокрема, призвели до збільшення темпів електронної комерції. Оскільки в людей не було можливості спокійно ходити по магазинах, вони пішли за покупками в онлайн-мережу. Пішли за ними і шахраї. Звичайно, що кібершахрайство існувало ще задовго до карантину, проте особливого розмаху воно набрало саме під час карантину. Наведу вам кілька популярних на сьогодні шахрайських схем:

Фішинговий сайт

Сама схема, як і всі подібні афери, проста. Шахраї створюють точну копію порталу, де ви хочете здійснити покупку, яка, як правило, повністю дублює інтерфейс оригінального сайту. А на реальному сайті реєструється акаунт, де пропонуються будь-які товари, яких насправді немає. Жертва ловиться на привабливу ціну або дефіцитний товар, починається обман.

Далі шахраї будь-якими правдами і неправдами заманюють покупця обговорити товар і угоду в будь-який сторонній месенджер – це може бути Viber, WhatsApp, Telegram або будь-який інший. Як тільки зав’язується спілкування в месенджері, жертві між справою кидають посилання на фальшивий фішинговий сайт, де і пропонується здійснити “оплату”. 

Не підозрюючи підступу, покупець вводить на шахрайському сайті дані картки та банківські коди безпеки, які потрапляють в руки аферистів. Одночасно з цим вони здійснюють шахрайські операції на цілком легальних платіжних сервісах із переводу з карти на карту.  

Схема із поверненням

Специфіка схеми полягає в тому, що жертва платить двічі. Як тільки гроші відправлені, починаються якісь “проблеми” з оплатою. Наприклад, некомпетентні співробітники не змогли правильно оформити доставку, і оплата “зависла” на ресурсі, і тепер необхідно здійснити її повернення.

З жертвою зв’язується другий шахрай, представляється співробітником сервісу, і управляє операцією з “поверненням”, в результаті чого на рахунок шахраїв повторно сплачується така ж сума.

Клієнтові кажуть, що операція не пройшла, ми вам допоможемо зараз повернути гроші, але потрібно, щоб була сума в два рази більше – заодно перевіряється наявність грошей клієнта. І знову надсилається лінк, через який відбувається “повернення”.

Медичні маски

Сплеск шахрайства в березні пов’язаний з тим, що українці розшукували найбільш дефіцитний в цей час товар – медичні маски. За рахунок цього значно зросли обсяги шахрайства.

Медичних масок ніде не було, проте в інтернеті була маса пропозицій – нібито хтось купив велику партію і тепер розпродає. Такими оголошеннями були переповнені й соціальні мережі. Людей просили скинути передплату, а після її отримання спілкування припинялось. Оскільки товар був дуже затребуваний, то людей на таку схему потрапило досить багато.

10 вересня у Києві відбулась конференція щодо небезпеки кібершахрайства з платіжними інструментами в Україні. Керівник відділу бізнес-аналітики компанії “OLX Україна” Віктор Нобіуз розповів, які є способи обману на онлайн-дошках продажів, а також дав кілька практичних порад, як вберегтись від таких схем шахрайства.

“Якщо вас намагаються будь-яким способом вивести для спілкування за межі платформи, в будь-який месенджер чи соціальну мережу, то вам вже варто задуматись про зміну продавця, адже такі шахраї ведуть душевні бесіди із жертвою, і в кінці надсилають лінк на оплату, який веде на фішінговий сайт, який повністю копіює “ОЛХ”. Якщо жертва цього не помічає, то віддасть шахраю всі свої платіжні та особисті дані. Кілька порад, як визначити, що перед вами шахрай: вони виставляють товари із занадто низькою ціною, вони створюють ажіотаж, ілюзію, що товар дуже популярний, намагаються психологічно тиснути, створюють атмосферу депресії для покупця, просять предоплату та уникають зустрічі вживу. Якщо ви стикаєтесь із такою поведінкою, то відразу завершуйте спілкування – перед вами шахрай”, –  Віктор Нобіуз, керівник відділу бізнес-аналітики компанії “OLX Україна”

Також спікери конференції розповіли про тенденції шахрайства, які були зафіксовані за першу половину 2020 року, та продемонстрували журналістам шахрайське обладнання, вилучене з банкоматів. На відео ви можете побачити, якими пристроями шахраї можуть заволодіти вашими грошима, та що робити, аби цього не сталося.ВІД OBLIVKI


ВІД LUCKYADS


Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com