ВР скасувала паперові трудові книжки - Запоріжжя.Info

ВР скасувала паперові трудові книжки

Верховна Рада 5 лютого ухвалила законопроєкт №3623, який скасовує зобов’язання вести паперові трудові книжки. Крім того, тепер пенсії за допомогою системи електронного обліку стажу призначатимуть автоматично.

Тепер під час оформлення на роботу не потрібно подавати трудову книжку – досить паспорта, ІПН та інших документів, наприклад, довідки про медичний огляд тощо. Протягом 5 років дані з трудових книжок переноситимуться в реєстр.

“Це певний прорив. Ті, хто стикався з оформленням пенсії, знає, скільки часу втрачається під час оформлення виплати. Для всіх нас, хто виходитиме на пенсію, це велике послаблення”, – заявив Денис Шмигаль.

Утім, Головний науково-експертний комітет Верховної Ради зазначив, що в ініціативи є мінус: немає висновку про те, чи готові бази даних і чи будуть вони захищені.

Українці зможуть отримати електронний документ з інформацією про стаж в інтернеті. Для цього потрібно оформити електронний цифровий підпис. Також у Кабміні розглядають можливість використовувати технологію BankID – ідентифікувати себе можна буде і за допомогою банківської картки.

Одне з найважливіших нововведень документа – пенсію тепер нараховуватимуть автоматично. Тобто не потрібно звертатися до Пенсійного фонду.

Також закон про пенсійне забезпечення дозволяє українцям вилучити той час роботи, коли в них був низький заробіток. Якщо виникнуть проблеми, уже після призначення виплати можна буде звернутися до чиновників із проханням провести перерахунок.
Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz


Від Mediametrics

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com