Велике оновлення: як Хортицю перетворюватимуть на «магніт України» - Запоріжжя.Info

Велике оновлення: як Хортицю перетворюватимуть на «магніт України»

Якою буде Хортиця як один із «25 магнітів України»? Після попадання до президентського проекту із такою назвою, ведеться національна дискусія про те, що і як реконструювати на острові, аби не зашкодити, а навпаки привабити туристів. І перший консенсус знайдено.

Підйомник, амфітеатр і місця для відпочинку. Все це має з’явитись на Кургані Єдності вже у поточному році, в межах проекту перетворень Хортиці. Зібрана команда експертів, архітекторів, дизайнерів і будівельників. Ба більше, прислуховуються до усіх мешканців міста й країни.

Пагорб, який, до речі, має 14 метрів у висоту. Архітектори пропонують зробити на ньому стежку із пологим схилом, аби будь-хто зміг забратися на гору. А вже тут- відвідати амфітеатр, присісти на лавочці на самій вершині і озирнутися навкруги. По-особливому курган виглядатиме вночі, бо в задумі він має підсвічуватись. Другий фактор концепту — екологічний. Адже одне з головних завдань – зберегти червонокнижні рослини, які милуватимуть око на підйомі та під час спуску.

Партнером національного проєкта стала компанія Метінвест. Як відомо, Міністерство культури та інформаційної політики України, Запорізька облдержадміністрація та «Запоріжсталь» підписали Меморандум щодо консолідації зусиль в відродженні острову Хортиця. Фінансова директорка «Запоріжсталі» Наталія Михайська акцентувала увагу учасників дискусії на необхідності пошуку моделі управління проєктом.

– Наше спільне завдання на принципах довіри та відкритості втілювати проєкт у життя. І з огляду на всю складність проєкту, його багатогранність стоїть завдання організувати грамотне та публічне управління. І ми усвідомлюємо, що з таким об’ємним проєктом заповіднику самотужки не впоратись. Наприклад, в Європі часто вдаються до створення проєктних офісів, який впорядковує процеси всередині проєкту, забезпечує та контролює виконання. Звичайно зі свого боку комбінат «Запоріжсталь» та компанія Метінвест готові допомагати своїм досвідом реалізації масштабних соціальних проєктів, оскільки розуміємо повноту спільної відповідальності за кінцевий результат,  – запевнила Наталія Михайська.

Цей сміливий план має сплести природну красу Хортиці із сучасністю, зробивши її точкою тяжіння для туристів. Перші результати проекту відновлення Хортиці Україна має побачити вже до Дня Незалежності.

Другий етап розмови щодо Хортиці в рамках всеукраїнської дискусійної платформи «Хортиця: видатна історія – велике майбутнє» відбувся на базі громадської організації «Запоріжжя. Платформа спільних дій», яка також стала партнером обговорень. А окрім цього, вже заплановано проведення низки презентацій цієї концепції. Після прийняття та урахування всіх побажань, проєкт опублікують на сайтах Запорізької облдержадміністрації, Національного заповідника Хортиця та компанії Метінвест.ВІД OBLIVKI


ВІД LUCKYADS


Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com