В Україні хочуть ліквідувати суспільне мовлення – Запоріжжя Інфо

В Україні хочуть ліквідувати суспільне мовлення

Замість нього в Україні збираються створити Державний концерн телерадіомовлення, який дозволить владі контролювати засоби масової інформації.

Про це йдеться у заяві правозахисних та медійних громадських організацій.

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт “Про Державний інформаційний концерн телебачення і радіомовлення”, концерн у формі акціонерного товариства зі 100% власності держави на безі незалежного суспільного мовника. Проєкт пропонує ліквідувати суспільне мовлення, іномовлення, натомість утворити структуру, подібну до тієї, що існувала 1991 року – держтелерадіо УРСР, у якій діяли підрозділи мовлення і вироблення контенту, а також цензури.

“У разі ухвалення законопроєкту “Про Держконцерн телерадіомовлення” цензуру на собі відчує кожен медійник”, – каже голова Національної спілки журналістів Сергій Томіленко.  

Також він додає, що певна квота буде в мовленні кожного телеканалу, зокрема, 25% відсотків контенту має створюватись на замовлення державного концерну. Цією ініціативою випробовують суспільство чи може воно миритись із запровадженням тоталітарних практик, де держава на пряму може втручатись в зміст того чи іншого телеканалу і може визначити про що писати чи що висвітлювати.

“Ми маємо відновити Інститут державного телевізійного і радіомовленя, щоб мати можливість протистояти у інформаційній війні з Росією. Тільки ось у держави Україна немає жодного свого каналу, і вона не може впливати на інші ЗМІ задля безпеки країни. Україна має отримати право на формування критеріїв і вимог до нашого національного контенту. Їх мають дотримуватись всі основні ЗМІ країни”, – пояснив навіщо хоче змінити правила “гри” автор законопроєкту народний депутат Олег Дунда.

Формувати критерії згідно із законопроєктом буде так звана Науково-експертна рада державного концерну.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Запоріжжя Інфо» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com