Українські заробітчани не повернуться до Польщі після пандемії – Запоріжжя Інфо

Українські заробітчани не повернуться до Польщі після пандемії

Після закінчення пандемії коронавірусу кількість українських заробітчан у Польщі, яким дозволять повернутися на роботу, значно знизиться.

Таку думку озвучив глава департаменту з питань України, Білорусі та Молдови Центру східних досліджень Войцек Конончук.

“Пандемія, швидше за все, матиме сильний вплив на польську економіку. Історично низький рівень безробіття (2,9% у січні 2020 року) збільшиться мінімум втричі протягом наступних двох місяців. Це вдарить як по полякам, так і іноземцям, які працюють у Польщі. Швидке зростання рівня безробіття призведе до скорочення кількості іноземних мігрантів. Менше робочих місць означає менше робочих місць для всіх. Але все залежить від масштабів неминучого спаду. Для України зменшення кількості робітників, які працюють за кордоном, означає скорочення обсягу грошових переказів”, – зазначив Конончук.

заробітчани у Польщі, фото Pxhere

Крім того, на період карантину більшість українських мігрантів залишилися в Польщі.

“За перший місяць пандемії 175 тис. українців повернулися в Україну і орієнтовно 800 тис. – 1 млн українців залишилися на місцевому ринку праці. На початку квітня польський уряд ухвалив нові норми, які дозволяють іноземним мігрантам легально перебувати в країні ще місяць після закінчення кризи Covid-19. Це означає, що документи про реєстрацію за місцем проживання та дозволу на роботу для всіх іноземців автоматично продовжуються”, – додав фахівець.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Запоріжжя Інфо» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com