Українцям продають фейкові результати тестів на COVID-19: чим загрожує - Запоріжжя.Info

Українцям продають фейкові результати тестів на COVID-19: чим загрожує

В Україні стає все більше сайтів, які пропонують купити фальшиву довідку з негативним тестом на COVID-19. Тим, хто виготовляє і продає підроблені медичні довідки, може загрожувати арешт на строк до шести місяців, обмеження волі на строк до двох років або штраф до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17 тис. грн).

Використання підроблених довідок теж карається. “Не важливо, хто зробив цю довідку, важливо що її використовували, знаючи, що вона підроблена. У цьому випадку може настати кримінальна відповідальність для людини, яка її використовує”, – говорить директор адвокатського бюро “Ципін та партнери” Денис Ципін.

За таке порушення загрожує:

  • штраф до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 грн);
  • або арешт на строк до шести місяців;
  • або обмеження волі на строк до двох років.

Також через підробку документів можна замість бажаної подорожі отримати тривалу заборону на в’їзд до країни. “В усіх європейських країнах обман працівника митної або прикордонної служби – це правопорушення. За нього дійсно може бути призначено покарання у вигляді недопуску до країни протягом 5 років, через порушення правил перебування”, – пояснює Ципін.

“Ринок” підроблених довідок в Україні процвітає багато років. Тому немає нічого дивного в тому, що у нас достатньо просто купити довідку про негативний тест на COVID-19. Вирішити цю проблему можна точково, окремими затриманнями. Щоб позбутися фальшивих довідок, потрібно кинути виклик усій сфері виробництва “липових” медичних документів.ВІД OBLIVKI


ВІД LUCKYADS


Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com