Українці зможуть змінювати “прописку” онлайн в додатку “Дія” – Запоріжжя Інфо

Українці зможуть змінювати “прописку” онлайн в додатку “Дія”

Тестування на порталі розпочинається з 1 грудня.

З 1 грудня на порталі “Дія” Міністерство цифрової трансформації розпочинає бета-тестування декларування місця проживання. Записатися на бета-тест можна вже зараз за посиланням https://team2.diia.gov.ua.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров у своєму Facebook.

“Запускаємо бета-тест декларування місця проживання онлайн 1 грудня на порталі “Дія”. Це одна з найпопулярніших і складних в отриманні держпослуг”, – написав Федоров. 

За його словами, через бюрократичні складнощі кожен третій українець живе не за місцем реєстрації, а понад мільйон людей живуть без реєстрації взагалі, оскільки для того, щоб повідомити державі місце проживання, необхідно відстояти кілька черг і зібрати чимало паперових документів.

“Команда Мінцифри повністю змінює формат послуги, цифровізуючи та спрощуючи її. Заповнення короткої заяви онлайн у зручний для вас час замість черг і відвідувань держустанов. Півроку тому на Diia Summit ми запустили послугу для семи міст, тепер масштабуємо її майже на всю країну. Послугу можна буде отримати за один робочий день. 5 листопада ВРУ підтримала відповідний законопроект у цілому”, – наголосив глава Мінцифри.

Раніше відповідна послуга була доступна для тих, хто має паспорт у формі ID-картки. Тепер нею зможуть користуватися українці, які мають паперовий паспорт-книжечку.

Для цього потрібно вказати наступні дані:

  • податковий номер заявника та власників/співвласників житла;
  • КЕП заявника та власників/співвласників житла;
  • право власності на житло має бути внесено до Реєстру нерухомості (з 2013 року)
  • заявник має бути старше 14 років.

У Міністерстві цифрової трансформації додали, що послуга буде доступна для всієї країни, але жителі Дніпра, Одеси, Чернівців, Миколаєва та Херсона зможуть зробити це трохи згодом.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Запоріжжя Інфо» у Google новини та Facebook.
ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com