Українці вимагають від Зеленського повернути статус російської мови - Запоріжжя.Info

Українці вимагають від Зеленського повернути статус російської мови

До президента України Володимира Зеленського було направлено чергову вимогу: дати можливість використовувати у дошкільній, шкільній, професійно-технічній, вищій і післядипломній освіті регіональні мови і мови національних меншин відповідно до Європейської хартії регіональних мов.

Про це йде мова в електронній петиції, поданій на сайті офіційного інтернет-представництва Президента України.

Її автором виступив “зірка” порталу Ісаєв Микола Всісович, який подає десятки петицій до президента, у яких він часто торкається одних і тих самих питань.

Цього разу у петиції вимагають дати регіональним мовам і мовам меншин, на які поширюється дія Хартії, передбачений нею статус і місце в освіті різного рівня.

У петиції зазначено, що окрім російської, Хартія визначає статус таких мов як білоруська, болгарська, кримськотатарська, гагаузька, німецька, грецька, угорська, караїмська, кримчацька, молдавська, польська, романі-циганська, румунська, русинська, словацька і їдиш.

“В ОСВІТІ – ЗАБЕЗПЕЧИТИ в Україні ВИКОРИСТАННЯ російського і МОВ меншин, відповідно до статті 8 “Європейської хартії регіональних мов або мов меншин”, ратифікованої Україною 19.09.2005 року”, — озаглавив цю петицію Ісаєв, вказавши, на офіційний статус Хартії в Україні.

Скріншот електронної петиції

Наразі цю ідею підтримало лише 40 осіб. Аби петицію розглянув президент Зеленський, вона має набрати 25 тисяч підписів.ВІД OBLIVKI


ВІД LUCKYADS


Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com