Україна закупила вакцину від COVID-19, ефективність якої менше 60% – ДОСЛІДЖЕННЯ - Запоріжжя.Info

Україна закупила вакцину від COVID-19, ефективність якої менше 60% – ДОСЛІДЖЕННЯ

Ефективність вакцини CoronaVac від Sinovac Biotech нижче 60%, але вище 50%.

МОЗ через “Медичні закупівлі України”, 30 грудня 2020 року уклало договір на поставку 1 млн 913 доз вакцини проти COVID-19 виробництва компанії “Сіновак” (Sinovac Biotech, Китай). Висновки спеціалістів Інституту Бутантата, які проводять масштабні випробування вакцини китайського виробника, повідомили, що ефективність CoronaVac – 50,38%. Хоча у самій компанії Sinovac заявляли про ефективність препарату на рівні 97%. Про це повідомляє Українська правда з посиланням на новинний портал UOL (Universo Online).

У Бразилії проводиться наймасштабніше дослідження вакцини CoronaVac за участі понад 13 тис. людей. Місцевий Інститут Бутантана, який проводить випробування, раніше заявляв, що вакцина ефективна у 78% легких випадків захворювання на COVID-19 і на всі 100% ефективна проти тяжких чи летальних випадків. Але це дослідження було поставлено під сумнів спостерігачами.

Відомо, що під час випробування заразилися 220 учасників: 160 в групі плацебо і майже 60 вакцинованих. Бразильський регулятор Anvisa, перш ніж прийняти рішення про дозвіл на використання вакцини в країні, вимагає від дослідників додаткові дані про випробування вакцини, в тому числі чи не було порушено дозування. Інститут Бутантан поки не оприлюднив повні дані клінічних досліджень, посилаючись на заборону компанії-виробника.

Відзначимо, що ефективність вакцини в більш ніж 50% – достатня для підтвердження її дієвості та затвердження більшістю медичних регуляторів.

Вакцина Sinovac Biotech (CoronaVac) випускається в шприці і зберігається при температурі від +2 до +8 градусів, тобто її можна зберігати в звичайному холодильнику, на відміну від більшості конкурентів (наприклад Pfizer / BioNTech). Тому ця вакцина більш придатна для країн, де немає спеціальних холодильних систем.

Нагадаємо, міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що найближчим часом Україна підпише договір на поставку вакцини від COVID-19 “з іншими виробниками”.

Читайте також: В Україні затвердили Дорожню карту вакцинації від COVID-19: хто та де отримає дози першими
Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz


Від Mediametrics

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com