У запорізькому дитячому садку «Ракета» дітей оздоровлюватимуть за допомогою рослин – Запоріжжя Інфо

У запорізькому дитячому садку «Ракета» дітей оздоровлюватимуть за допомогою рослин

Три високих клумби для гарденотерапії — оздоровлення за допомогою рослин — з’явилися у запорізькому дитячому садку «Ракета». Це особливий напрямок психосоціальної, трудової та педагогічної реабілітації за допомогою залучення дітей до вирощування рослин. У ній поєднуються позитивний вплив роботи на свіжому повітрі та цілющий вплив краси природи на психіку.

— Будемо вирощувати з дітьми квіти в клумбах й пересаджувати на території дитячого садка — вона у нас дуже велика, багато зелених зон. А в перспективі плануємо підключати до таких акцій дитсадки та школи нашого району, — розповіла «Индустриалке» директор дошкільного навчального закладу (ясла-садок) комбінованого типу № 166 «Ракета» Ольга Велика. — Наш дитячий садок спеціалізується на екологічному вихованні дітей. Взимку наші вихованці вирощують на підвіконнях рослини, в тому числі й лікарські — вивчають, пізнають. У дитячому садку — 160 дітей від 2 до 7-8 років. З них близько ста діток мають особливі потреби. Й для них гарденотерапія особливо важлива, тому, що одна з її функцій — реабілітаційна. Ми раді, що у нас з’явилася така еколокація. Дякуємо нашим партнерам, які допомогли в реалізації нашої ініціативи — громадській спілці «Зелений центр Метінвест Запоріжжя» та благодійному фонду «Соціальні ініціативи бізнесу».

Представники організацій «Зелений центр Метінвест Запоріжжя» та «Соціальні ініціативи бізнесу» висадили частину рослин на новій еколокації під час її відкриття. А для дітей, через те, що зараз «червона» зона, свято влаштували раніше. Дитсадівці теж висаджували квіти.

«Зелений центр Метінвест Запоріжжя» відомий тим, що бере активну участь в озелененні міста, підтримує в цьому починанні ОСББ та школи. З дитсадком працює перший раз й вперше реалізує проект гарденотерапії.

— Думаємо приділяти увагу садочкам, це наш новий напрямок, а школи та інтернати охопити ще більше. Єдине, що нам заважає це робити повною мірою — карантинні обмеження, — говорить керівник громадської спілки «Зелений центр Метінвест Запоріжжя» Олександр Балаба. — Добре, що в проєкті гарденотерапії ми об’єдналися з нашим партнером БФ «Соціальні ініціативи бізнесу». Ми надали рослини та привезли подарунки для дітвори, а фонд робив клумби. У підсумку вийшла яскрава красива локація, а головне — корисна для дитсадка.

— Завдяки підтримці нашого фонду відкриваємо в Запоріжжі другу локацію гарденотерапії, — повідомила директор БФ «Соціальні ініціативи бізнесу» Світлана Ванюхіна. — Дитсадок «Ракета» звернувся до нас тому, що побачив, як ми це зробили на базі Хортицької національної навчально-реабілітаційної академії. І ми разом з ними розробили проєкт локації.

Клумби, як розповіла Ольга Велика, зроблені за принципом теплих грядок. Всередині — шари піску, листя та чорнозему. Перегниваючи, листя виділяють тепло, підігріваючи знизу коріння рослин, допомагаючи перенести, наприклад, нічні заморозки. А також утворюється багато поживних речовин. Взимку клумби з природним підігрівом ще й утеплять.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Запоріжжя Інфо» у Google новини та Facebook.
ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com