У Запоріжжі вшанували пам’ять Героїв Крут: ФОТО - Запоріжжя.Info

У Запоріжжі вшанували пам’ять Героїв Крут: ФОТО

Сьогодні, 29-го січня, в Україні відзначають День пам’яті Героїв Крут. Цей день – одна з найтрагічніших і в той самий час важливіших подій на сторінках історії українських визвольних змагань 1917-1921 років. У Запоріжжі пам’ять героїв вшанували церемонією покладання квітів.

Близько 10 години на Майдані Героїв зібрались партійці «Європейської Солідарності» та представники ГО «Справа Громад». Учасники згадали події 1918 року та приклали квіти до меморіалу пам’яті славетним українцям.

«Сьогодні ми прийшли сюди, щоб вшанувати пам’ять наших героїв. Актуальність події, яка сталась у 1918 році, не втрачається й нині. Вона не є суто символічною, такі події – є визначними віхами в історії боротьби за Незалежну Україну. Тільки завдяки завзяттю та боротьбі, в тому числі і цих 30 молодих українців, які поклали власні життя у протистояннях, складається наша Незалежність. Ці герої надихають нас оберігати державність України. Вважаю, що для кожного українця важливо пам’ятати про здобутки, шанувати світлу пам’ять про події та визначних героїв. Думаю, що нам треба згуртуватись, надихатись прикладом та наслідувати певним чином любов до України», – зазначив голова фракції «Європейська Солідарність»в районній раді Дмитро Кирильчук.

Довідка: Бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року між Ніжином і Бахмачем на Чернігівщині. Молоді українці зупинили більшовицький наступ, вигравши час для УНР. Під тиском ворога одна студентська чота, відступаючи заблукала і повернулась просто до більшовицького загону на станції Крути. 27 українських полонених було закатовано та розстріляно. Наймолодшим загиблим було по 16 років.

 

 ВІД OBLIVKI


ВІД LUCKYADS


Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com