У Запоріжжі в політехнічному центрі школярі придивлялися до робітничих професій – Запоріжжя Інфо

У Запоріжжі в політехнічному центрі школярі придивлялися до робітничих професій

Школярі Заводського району побували на Дні відкритих дверей в Запорізькому політехнічному центрі професійно-технічної освіти. Він розташований на вулиці Перспективній, 2-б в Заводському районі. А готує фахівців з найрізноманітніших робітничих професій. Більшість з них — це кадри для металургійних підприємств.

В Центрі існує добра традиція. Щороку День відкритих дверей для школярів тут проводять спільно з представниками комбінату «Запоріжсталь». Цього разу разом з начальником відділу розвитку персоналу ПАТ «Запоріжсталь» Олексієм Бакаловим у Дні відкритих дверей брали участь і інші співробітники. Це ведучий інженер по підготовці кадрів відділу розвитку персоналу ПАТ «Запоріжсталь» Юлія Баклаженко та ведучий спеціаліст відділу кадрів Юлія Тарасенко.

Вони розповіли про шляхи кар’єрного росту на комбінаті, про підтримку молоді та майбутнє підприємства. ПАТ «Запоріжсталь» — підприємство, яке є головним замовником кадрів. Яке завжди підтримує заклад освіти в своєму розвитку і надає дієву допомогу для відкриття інноваційних навчально-практичних центрів. Також оплачує виробничу практику учням та пропонує добре оплачувану роботу випускникам Центру.

— У нас у День відкритих дверей приходять школярі не тільки Заводського району, а й усього Запоріжжя, — розповів «Индустриалке» директор Запорізького політехнічного центру професійно-технічної освіти Володимир Полухін. — Школярі знайомляться з тими професіями, які користуються попитом у нашому металургійному регіоні і, зокрема, на комбінаті «Запоріжсталь».

Хлопці та дівчата побачать діючі моделі, кабінети спецтехнології. А самі учні Центру, які вже рік або два тому прийшли до нас, розкажуть про свої професії. Тобто діти будуть говорити дітям — так би мовити, на їх мові. Це хороша традиція. І головне, що вона дає результати.

Це видно хоча б на прикладі виконання плану регіонального замовлення міста Запоріжжя. Замовлення на підготовку фахівців робітничих професій. Зокрема, в минулому році ми виконали план в числі небагатьох навчальних закладів на 101 відсоток.

Які професії на сьогоднішній день у нас найактуальніші? Ну, перш за все, це — електрогазозварники. Для них ми відкрили центр інноваційних технологій. Також відкрили центр електриків для електромонтерів.

До речі, у нас співпраця йде не тільки з підприємствами, але і з вишами. Зокрема, з національним технічним університетом «Запорізька політехніка». Ми готуємо не лише фахівців робітничих професій, а й молодших спеціалістів — техніків. Ця система вже налагоджена.

— Ще за якими спеціальностями ви учнів готуєте?

— Це машиністи кранів металургійного виробництва. Якраз зараз разом з комбінатом «Запоріжсталь» готуємо пакет документів, щоб взяти участь у всеукраїнському відборі бази для створення центру інноваційних технологій металургійного виробництва. За металургійним профілем готуємо таких фахівців. Це прокатники. Вальцювальники. Лаборанти хіманализа. Перелік дуже великий. Але все залежить від того, що на сьогоднішній день необхідно для підприємств Запорізького регіону.

— До вас після 9 і 11 класів приходять?

— У нас здійснюється підготовка фахівців на базі 9 класу — три роки навчання. І після 11 класу — навчання 10 місяців. В результаті 9-класники отримують диплом і атестат такий же, як і в школі.

— Скільки першокурсників ви готові прийняти?

— Плануємо прийняти більше двохсот учнів — 212.

— Які найпопулярніші серед абітурієнтів професії?

— Дівчата, звичайно, йдуть на спеціальність кухарів-кондитерів, є і така спеціалізація. Хлопчаки йдуть вчитися на зварювальників, електриків, прокатників, кранових машиністів. Правда, практично всі групи змішані. За винятком зварників. Є кранові машиністи — і дівчата, і хлопці. Ті, хто хоче високу зарплату і стабільність. Йдуть дівчата вчитися і на електромонтерів з ремонту та обслуговуванню електроустаткування.

Ми, перш за все, здійснюємо підготовку фахівців для нашого Запорізького регіону. І перш за все, повторюся, для наших металургійних партнерів. Це в першу чергу комбінат «Запоріжсталь». Де гарантується не тільки робоче місце, оплачувана практика. Але і гарантується потім і кар’єрне зростання.

Про профорієнтаційні програми, які існують на комбінаті «Запоріжсталь» для школярів та студентів, розповів «Индустриалке» начальник відділу розвитку персоналу ПАТ «Запоріжсталь» Олексій Бакалов:

— Головний ресурс будь-якої компанії — професійні співробітники. Як зробити так, щоб залучити хлопців в металургію? Відповіддю на це питання є профорієнтаційна програма «Запоріжсталі». Екскурсії на підприємство, знайомство школярів з виробництвом, участь в корпоративних олімпіадах, виплата стипендій кращим студентам вищих навчальних закладів, оплачувана практика. І найголовніше — це можливість кар’єрного росту, робота в найбільшої металургійної компанії України.

Все це і багато іншого розроблено для хлопців, яких в подальшому ми чекаємо в нашій великій команді. Отже запрошуємо молодь в дружну сім’ю «Запоріжсталі».

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Запоріжжя Інфо» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com