У Раді розробили антикризові заходи для підтримки бізнесу через коронавірус – Запоріжжя Інфо

У Раді розробили антикризові заходи для підтримки бізнесу через коронавірус

У Комітеті Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики розробили пакет антикризових заходів, які спрямовані на підтримку бізнесу в період негативного впливу фінансової кризи, викликаної ситуацією з коронавірусом.

Про це розповів Данило Гетманцев, глава Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики.

«Звернувшись до експертного середовища та вивчивши досвід зарубіжних країн, ми розробили два законопроекти про допомогу бізнесу. Вони ще не в остаточній редакції, проте ми вже маємо якесь своє бачення. Ми закінчуємо роботу і вони будуть розглянуті на позачерговому засіданні ВР», — заявив Гетманцев.

Основні нововведення, які підготовлено на цей момент:

  • Звільнення від будь-якої відповідальності за порушення податкового законодавства протягом двох місяців. Але, можливо, цей термін буде продовжено.
  • Звільнення від сплати ЄСВ всіх самозайнятих осіб терміном на два місяці.
  • Заборона на проведення перевірок до 1 липня 2020 року (крім камеральних).
  • Декларації фізособам-підприємцям пропонують дозволити подавати до 1 липня 2020 року.
  • Звільнення від сплати земельного податку, якщо земля перебуває під об’єктами, які використовуються у підприємницькій діяльності до 31 травня 2020 року.
  • Звільнення від податку за нерухомість до 31 травня 2020 року (тільки в частині комерційної нерухомості).
  • Тобто, якщо, наприклад, у людини магазин, який він змушений закрити на період карантину, він не буде платити податки на землю і нерухомість.
  • Набуття чинності гучних законів про застосування касових апаратів і програмних РРО для малого бізнесу відкладається на три місяці.
  • Виплати за вимушений простій співробітникам підприємств звільняються від податку на доходи фізосіб. Йдеться про те, що якщо підприємство зупиняється на період карантину і люди не працюють, то за законом роботодавець все одно має платити цей податок. Тому депутати пропонують його скасувати, поки є такі надзвичайні обставини.

«Є ще заходи, які не стосуються податків, і вони обговорюються спільно з парламентським комітетом з питань економічного розвитку. Я запропонував комерційну плату щодо орендної нерухомості і обладнання нараховувати без урахування прибутку орендодавця. Якщо є витрати на утримання, на амортизацію — вони покриваються. Але якщо є прибуток, він не має бути сплачений за цей період. Друга пропозиція — ми визнаємо ситуацію, пов’язану з коронавірусом, форс-мажором і звільняємо всіх від цивільно-правової відповідальності (від сплати штрафів, пені тощо)», — повідомив політик.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Запоріжжя Інфо» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com