У 2021 році для деяких випускників можуть скасувати ЗНО - Запоріжжя.Info

У 2021 році для деяких випускників можуть скасувати ЗНО

Підсумкова атестація для вступників до вишів під загрозою через пандемію Covid-19.

В Україні всерйоз задумалися у наступному році скасувати державну атестацію у формі ЗНО для випускників шкіл. До такої радикальної міри спонукає ситуація із пандемією коронавірусу в країні. Про це повідомляє osvita.ua з посиланням на в.о. директора Українського центру оцінювання якості освіти Валерія Бойка.

За його словами, Центр розробив кілька форматів проведення зовнішнього незалежного тестування у наступному році. Зараз там оцінюють кожну пропозицію і вибирають найкращу модель тестувань.

Так, пріоритетна модель пропонує випускникам самостійно вибрати між звичною формою ЗНО або атестацією у школі, де потрібно буде здавати письмову і усну частину іспитів. В останньому випадку припускають проводити тестування з використанням дистанційних технологій.

Однак такий вибір отримають не всі випускники, а тільки ті, хто не збирається вступати до університетів. Якщо ж школярі оберуть складати тести в школі, то вони повинні будуть написати відповідну заяву в закладі, де навчаються.

«У разі вибору зазначеної моделі зменшиться кількість учасників ЗНО з кожного предмета, а отже, і загальна кількість тестувань. Така ситуація пов‘язана з тим, що значна частина учасників тестування з числа учнів закладів вищої освіти і переважна більшість із числа учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти реєструється для участі в ЗНО виключно з метою проходження ДПА», – зазначив Валерій Бойко.

Таким чином в Центрі сподіваються знизити наплив старшокласників під час здачі тестів ЗНО.

Якщо ж експерти затвердять такий метод оцінювання освіти для випускників шкіл, то Верховна Рада повинна буде прийняти відповідні законодавчі зміни.

Як повідомляли раніше, пробне ЗНО в наступному році відбудеться 10 квітня, а зареєструватися на нього потрібно буде встигнути з 5 до 19 січня. У зв’язку з пандемією, в 2021 р. пробне тестування пройде тільки по одному з предметів.

Нагадаємо, Міносвіти з’ясувало, що учні класів з кількістю понад 30 дітей успішніше виконують завдання, ніж учні з класів з 20-30 дітьми.ВІД OBLIVKI


ВІД LUCKYADS


Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com