Ціна за гектар землі зросте до $4500 - Запоріжжя.Info

Ціна за гектар землі зросте до $4500

Про це повідомив експерт EasyBusiness Дмитро Лівч під час спільної з міністром аграрної політики і продовольства Романом Лещенком прес-конференції.

«Наші розрахунки показують, що протягом наступних 10 років ціна на землю може зрости до 4−4,5 тис. доларів за 1 га в порівнянні з показником нормативної грошової оцінки, який становить в середньому 1−1,2 тис. доларів за 1 га», — сказав він.

Крім того, Лівч зазначив, що також буде рости вартість оренди земділянок і продуктивність агросектору загалом. При цьому він вважає, що запуск повністю лібералізованого ринку землі в Україні міг би принести близько 50−85 млрд доларів сукупного приросту ВВП в наступні 10 років після реформи.

Однак запропонована модель, на думку Лівча, хоча і буде мати більш низький економічний ефект, все ж закладе фундамент для майбутнього розвитку агросектору за умови прийняття допоміжного пакету законодавчих ініціатив, зокрема законопроектів № 2194 (передача всіх земель держвласності за межами населених пунктів в комунальну власність територіальним громадам), № 2195 (купівля-продаж держземель виключно через електронні аукціони), № 3205−2 (Фонд часткового гарантування кредитів в сільському господарстві).

EasyBusiness є неурядовою організацією, з травня 2014 року вона розробила десятки нормативно-правових актів, більше третини з яких вже прийняті Верховною Радою, Кабінетом Міністрів та Міністерством економічного розвитку і торгівлі.
Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz


Від Mediametrics

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com