Трамп про виведення військ: «Німеччина платить Росії мільярди за газ, а ми маємо захищати її від Росії?» | Запоріжжя.Info

Трамп про виведення військ: «Німеччина платить Росії мільярди за газ, а ми маємо захищати її від Росії?»

Президент США Дональд Трамп віддав наказ скоротити американський військовий контингент в Німеччині. Це рішення він пояснив недостатніми виплатами Німеччини в рамках співпраці з НАТО, передає Deutsche Welle.

«Німеччина дуже не поспішає виплачувати НАТО 2% (від ВВП країни – ред.). Тому ми виводимо частина нашого контингенту з Німеччини», – написав глава Білого дому в Twitter.

При цьому він розкритикував той факт, що ФРН закуповує в Росії великі обсяги енергоносіїв. «Німеччина платить Росії мільярди доларів щороку за енергію, а ми повинні захищати Німеччину від Росії. Як це розуміти?» – написав Трамп.

У свою чергу, відставний генерал-лейтенант Фредерік Бенджамін Ходжес, який в минулому командував сухопутними військами США в Європі, в інтерв’ю DW жорстко розкритикував рішення про виведення американських солдатів з Німеччини, назвавши його «величезним подарунком для Кремля».

За його словами, військовий контингент США в Німеччині потрібен не для того, щоб захищати ФРН, а для того, щоб служити «плацдармом», через який проходять військові операції США в Європі, Африці і на Близькому Сході.

Раніше уряд США повідомив подробиці плану з виведення військових з Німеччини. Так, Вашингтон збирається перенести штаб-квартиру Європейського командування збройних сил США зі Штутгарта в бельгійський Монс.

При цьому, за словами міністра оборони США Марка Еспера, будуть виведені 11 900 військових, а не 9500, як повідомлялося раніше. Таким чином, кількість американських військових, які базуються в Німеччині, скоротиться на третину.

5600 солдатів і офіцерів будуть перекинуті в інші країни – члени НАТО, ще 6400 повернуться в США, пояснив Еспер. Як уточнює агентство AFP, можливими країнами перебазування можуть стати Італія і Бельгія. Частина контингенту, ймовірно, відправиться в Польщу і країни Балтії.
Від Oblivki


Від Giraff


Від NovostimiraВід Mediametrics

Мы в соц. сетях