Школи та дитсадки працюють попри заборону: Яка ситуація в містах червоної зони - Запоріжжя.Info

Школи та дитсадки працюють попри заборону: Яка ситуація в містах червоної зони

Пандемія COVID-19 не вщухає, навіть навпаки – посилюється. Тож в деяких містах, які потрапили відповідно до правил адаптивного карантину в червону зону, мають запроваджуватися додаткові обмеження. Однак місцева влада проти.

Розповідаємо детальніше про ситуацію в червоній зоні та з впровадженням карантинних обмежень в Україні.

Хто проти карантину

Міська влада Тернополя та Івано-Франківська подала до суду позов на уряд з вимогою скасувати рішення щодо внесення міст у червону зону карантину.

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків подав позов на Кабмін до Окружного адміністративного київського суду щодо рішення про внесення міста до червоної зони ще у перших числах вересня.

Міська влада просить суд визнати протиправними та нечинними певні пункти постанови Кабінету Міністрів України №641 “Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території зі значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”.

“Зокрема, мова йде про пункти 1-36 даної постанови, зокрема, і щодо встановлення зеленого, жовтого, помаранчевого та червоного рівнів епідеміологічної небезпеки поширення COVID-19. Також відповідною постановою визначено низку заборон у залежності від встановлення рівня епіднебезпеки. Позивачем у даному позові зазначена Івано-Франківська міська рада”, – зазначили в суді.

Пізніше до позову приєднався мер Тернополя Надал, який назвав встановлені обмеження “незаконними” і такими, що “суперечать Конституції України”. 

За словами Надала, влада таким чином хоче “загнати у блокаду Західну Україну”.

“Мені видається, що в уряді з’явилися нові “постишеви” та “кагановичі”. Вони хочуть загнати у блокаду Західну Україну, бо та відстоює українську мову, висловлює протест проти злочинного здорожчання газу, електрики. Вони діють тими ж методами, що і продзагони під час Голодомору 33 року, коли комуністи оточували села, відбираючи засоби виробництва”, – додав він. 

До Івано-Франківська та Тернополя готова приєднатися і влада Чернівців. Там планують подати до суду на Кабмін із вимогою скасувати встановлення на території міста червоної карантинної зони.

Що відбувається в червоній зоні

Найбільше населених пунктів, де мають впровадити жорсткий карантин, знаходяться на Західній Україні. Там мають припинити навчання в школах та заборонити рух транспорту. Однак мешканці міст виходять на акції протесту проти посилення карантину, не хочуть впроваджувати нові заборони й місцева влада.

Так, в Тернополі, який потрапив до червоної зони ще минулого тижня, не посилили карантин. “Тернопіль буде жити і працювати у звичайному режимі, дотримуючись протиепідемічних заходів. Ми не допустимо транспортної та економічної блокади нашого міста. Не дозволимо уряду аматорів та експериментаторів паралізувати життя двохсоттисячного міста”, – повідомив мер Тернополя Сергій Надал 4 вересня.

За словами мера, у місті діє рішення сесії Тернопільської міської ради, яким визнано незаконною постанову уряду, на підставі якої Тернопіль раніше вже вносили до червоної зони.

Цього тижня поліція склала 31 адміністративний протокол стосовно керівників шкіл і 12 щодо керівництва дошкільних установ Тернополя через роботу під час перебування міста в червоній зоні епідемічної небезпеки. Адміністративні матеріали передадуть до суду.

У Чернівцях 9 вересня мешканці міста зібралися на мітинг “Ні дистанційному навчанню!”, на якому просили владу дозволити відкрити школи та садочки.

“Для нас важливо захистити наших директорів і вчителів від тиску центральної влади та поліції. Вони дійсно бояться накладення штрафів – 17 тисяч чи 34 тисячі. Тому я думаю, що нам усім обов’язково їх треба підтримати”, – сказав секретар міської ради Василь Сафронович.

На мітингу голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук заявив, що запропонував прем’єр-міністру Денису Шмигалю пом’якшити карантин в місті. 

“Ми повинні знайти форму, в якій повинні були працювати спортивні школи, спортивні центри – там, де люди піклуються про своє здоров’я і зміцнюють його. Але, в тому числі говорили й про навчальні заклади”, – пояснив чиновник.

В Івано-Франківську з 14 вересня відкриють школи та дитячі садки попри потрапляння міста в червону зону.

“З понеділка наступного тижня дитячі садочки і школи в місті Івано-Франківську відкриються в будь-якому випадку. З наступного понеділка, незважаючи на рішення Києва, наші діти підуть до дитячих садочків та шкіл, бо вони мають право на повноцінне навчання”, – наголосив мер Івано-Франківська Руслан Марцінків.

Він розповів, що школи працюватимуть дистанційно, однак дитячі садки відновлять звичний режим роботи.

Що каже центральна влада

Президент України Володимир Зеленський, коментуючи так званий бунт мерів, заявив, що держава повинна захищати своїх людей, навіть якщо це може комусь не подобатися.

“Я ні з ким не воюю. Вони хочуть подобатися, все відчиняти, заплющувати очі та не бачити, що в цих містах 200 дітей захворіли. У нас просто не вистачить ліжок для хворих. Наприклад, Івано-Франківська область, якщо там кількість хворих така, я не розумію, чому область повинна потім бути схожою на Італію, ми бачимо, що там відбувається, просто немає ліжок”, – зазначив голова держави.

Своєю чергою міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що проведе розмову з мерами обласних центрів, щоб обговорити невиконання місцевими органами влади карантинних заходів. “У понеділок хочу провести селектор. Розраховую на відверту розмову, тому що невиконання та легковажне ставлення до всіх епідемічних заходів у перспективі несе дуже великі загрози для України, для життя і здоров’я українців”, – зазначив голова МОЗ.ВІД OBLIVKI


ВІД LUCKYADS


Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com