Робота у Польщі: що змінилося останнім часом - Запоріжжя.Info

Робота у Польщі: що змінилося останнім часом

Українець Андрій Черняховський шість років працює в Польщі. Спершу влаштувався на м’ясокомбінат, потім — у таксі. Зараз — технік із безпеки виробництва на будівництві.

“За останні роки ставлення до трудових мігрантів змінилося. Працюю в Гданську. Тут побільшало українців, білорусів, грузинів. У перший рік перебування в Польщі роботодавці забезпечували працівників безкоштовним житлом, одягом, обідами. Знайти роботу було легко. Українських компаній, що співпрацювали з великими заводами, було менше. Я працював через польську фірму. Вся зарплата йшла на картку, давали відпускні. Зараз стало все платним. Від житла до спецформи”, — розповідає Черняховський.

Каже, що в цьому винні і самі українці, бо обманювали поляків, робили багато шкоди.

“У нас на заводі зі складу крали робочий одяг, рукавиці, взуття. В напарника, який приїхав працювати на пів року, перед від’їздом додому був повний чемодан робочої форми. Тому за рік доступ до складу закрили, а згодом зробили платним. Безкоштовне житло з цієї ж причини обірвалося. В хостелі, де я жив, ставили в мікрохвильовку металеві коробки з їжею. Кидали в пралку одяг із ключами. Звісно, техніка псувалася. А розплачуватися за ремонт мала фірма”, – каже Андрій.

Побільшало агентств праці, що утримують українці.

“Агентства обманюють. Знайомий працював на заводі зі збору авто. Мав отримувати 128 гривень за годину, а платили 98. Виявилося, організація вигадала купу штрафів. Попереджала про них у день отримання зарплати”, – каже українець.

Заробітки частково зросли. Чоловіки в середньому заробляють тисячу євро. Жінки – 600-800 євро. Але через карантин деякі галузі на межі закриття.

“Найгірша ситуація з роботою — в сфері харчування, туризму й обслуговування. Зарплати стали меншими, багато підприємців у Польщі припинили діяльність”, — говорить директор кадрової агенції “Глобал” Віктор Дунаєнко.

Експерт прогнозує, що до літа ситуація з роботою в Європі не покращиться. Будуть зміни, коли стабілізується ситуація з карантином.
Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz


Від Mediametrics

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com