Порушено справу про можливе катування немовлят з українського дитбудинку для фільму російського режисера – Запоріжжя Інфо

Порушено справу про можливе катування немовлят з українського дитбудинку для фільму російського режисера

«За інформацію правоохоронців, неповнолітнім особам, вірогідно з числа дітей-сиріт, групою осіб у процесі кіновиробництва могли бути заподіяні фізичний біль або моральне страждання шляхом насильницьких дій», – йдеться в повідомленні Офісу генпрокурора України.

Раніше з запитом до поліції звернувся уповноважений президента з прав дитини Микола Кулеба. Він написав, що за попередньою інформацією немовлята з будинку дитини «взяли участь у жахливих кадрах».

Представники компанії «Феномен-Україна», яка відповідала за підготовку зйомок на території України, запевнили, що «жодного впливу чи дії на дітей реквізитом або муляжними копіями наукових та медичних приладів здійснено не було», а «діти, які брали участь в цій зйомці, перебували на знімальному майданчику разом зі своїми офіційними опікунами».

Сцена з немовлятами міститься у фільмі «ДАУ. Дегенерація» – одній з двох частин масштабного проєкту, які вже доступні для перегляду онлайн. У цій сцені радянські вчені здійснюють експеримент над кількома немовлятами, підключаючи до них електроди. В іншій частині «ДАУ. Наташа» є сцена зґвалтування героїні, яка, на думку деяких критиків, є реальним насильством.

Російський кінорежисер Ілля Хржановський працював над фільмом «Дау» з 2008 року. Це біографічна драма про радянського фізика Льва Ландау. Частина зйомок відбувалася в Харкові, де збудували колосальні декорації «Інституту» площею понад 12 тисяч квадратних метрів. Учасники проєкту жили у декораціях протягом трьох років, максимально вживаючись в обставини. За цей час було відзнято 700 годин матеріалу, з якого було змонтовано 13 частин фільму.

2011 року «Інститут» було зруйновано запрошеною Хржановським групою російських неонацистів на чолі з «Тесаком» Марцинкевичем. Під час розгрому неонацисти вбили свиню.

У грудні 2019 року Хржановського було призначено художнім керівником проєкту «Меморіальний центр Голокосту “Бабин Яр”».

Центр уже зробив заяву з цього приводу, відмежовуючись від “Дау” й закликаючи чекати на експертні оцінки.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Запоріжжя Інфо» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com