Під церквою виявили стіну із людських кісток - Запоріжжя.Info

Під церквою виявили стіну із людських кісток

Археологи розкопали стіни із людських кісток у соборі Сен-Баво в містечку Гент, Бельгія. Зазначають, що жахливі споруди створили у XVII ст із залишків, яким на той момент було 200 років.

Стіни складалися зі стегнових і гомілкових кісток дорослих людей. Порожнечі між ними заповнили черепами, в більшості випадків розтрощеними.

Дослідники припустили, що стіну збудували під час розчищення старого цвинтаря, що завалився. Ймовірно, жителям міста знадобилося місце для нових могил, і старі вирішили знищити. Але скелети не можна було просто викинути, так як церковна традиція і віра у воскресіння забороняли подібний вандалізм, тому їх склали в якусь подобу стінки.

“Подібного явища у Бельгії ми ще не зустрічали, – сказала керівник проектуЖанієк Де Грізе. – Маємо схожі приклади у інших країнах, наприклад катакомби Парижа. Але в цьому випадку, знахідка Гента не стане туристичною пам’яткою. Кістки приберуть”.

У червні 2019 року реставратори німецької церкви у Майнці випадково наштовхнулись на залишки давньоримської базиліки VI ст. Тоді цей собор вважався одним із найважливіших релігійних об’єктів Європи. Під підлогою виявили саркофаг, що важив 700 кг.Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz


Від Mediametrics

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com