Під церквою виявили стіну із людських кісток – Запоріжжя Інфо

Під церквою виявили стіну із людських кісток

Археологи розкопали стіни із людських кісток у соборі Сен-Баво в містечку Гент, Бельгія. Зазначають, що жахливі споруди створили у XVII ст із залишків, яким на той момент було 200 років.

Стіни складалися зі стегнових і гомілкових кісток дорослих людей. Порожнечі між ними заповнили черепами, в більшості випадків розтрощеними.

Дослідники припустили, що стіну збудували під час розчищення старого цвинтаря, що завалився. Ймовірно, жителям міста знадобилося місце для нових могил, і старі вирішили знищити. Але скелети не можна було просто викинути, так як церковна традиція і віра у воскресіння забороняли подібний вандалізм, тому їх склали в якусь подобу стінки.

“Подібного явища у Бельгії ми ще не зустрічали, – сказала керівник проектуЖанієк Де Грізе. – Маємо схожі приклади у інших країнах, наприклад катакомби Парижа. Але в цьому випадку, знахідка Гента не стане туристичною пам’яткою. Кістки приберуть”.

У червні 2019 року реставратори німецької церкви у Майнці випадково наштовхнулись на залишки давньоримської базиліки VI ст. Тоді цей собор вважався одним із найважливіших релігійних об’єктів Європи. Під підлогою виявили саркофаг, що важив 700 кг.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Запоріжжя Інфо» у Google новини та Facebook.
ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com