На оновленій Хортиці з’явилося Коло Єдності – Запоріжжя Інфо

На оновленій Хортиці з’явилося Коло Єдності

Із 14 жовтня гості Хортиці можуть оцінити її краєвид після першого етапу реконструкції. І сфотографуватися біля арт-об’єкта, який створили спеціально для острова. А одним з перших його побачить Володимир Зеленський.

Арт-об’єкт, який встановили до відкриття реконструйованої Хортиці – це Коло Єдності, металеве кільце висотою 7 метрів із картеновим покриттям.

Коло – символічна фігура для тутешніх місць. Саме “кругом” козаки збиралися на обговорення важливих питань, особливо – перед знаковими подіями. Богдан Кривошея, творчий керівник колективу авторів арт-об’єкту, пояснює:

“Оновлена Хортиця вимагає нових смислів. У точці перезавантаження завжди виникає цілий культурний пласт, який залишиться на багато поколінь вперед. Вже давно неактуальні монументальні пам’ятники-споруди, на які люди дивляться знизу вгору. Зараз глядач має свободу переосмислювати події і об’єкти, робити їх частиною власної історії”.

Коло Єдності може побачити вже 14 жовтня кожен охочий. А через місяць, 16 листопада, він стане частиною великої події на Хортиці, деталі якої поки тримають у секреті.

Керівник національного заповідника Хортиця Максим Остапенко вважає, що коло ідеально підходить для фотознімків острова:

“Сама назва острова походить від імені давньослов’янського бога сонця – Хорса. Існування у слов’ян божеств і культів, пов’язаних із сонцем, не викликає сумнівів. Тобто сонце – це символ Хортиці здавна. І цей арт-об’єкт навіть дозволяє “ловити” сонце поглядом, комуніцює людину з небесним світилом”.

Одним із перших Коло Єдності побачить президент України Володимир Зеленський. 14 жовтня, у День захисників і захисниць України, він прибуде на Хортицю.

ідродження острова Хортиця – ініціатива президента України і реалізується під його особистим контролем. Партнер реконструкції – група “Метінвест”, яка забезпечує супровід ініціатив від зародження ідеї до розробки концепції перетворень.

Генеральний директор ВАТ “Запоріжсталь” групи “Метінвест” Олександр Мироненко коментує участь бізнесу у відродженні острова:

“Початок оновлення острова Хортиця – це наочний результат успішності державно-приватного партнерства. Група “Метінвест” виступає рушійною силою проєкту: від створення ідеології ключових змін Хортиці до конкретної системі реалізації в технічному, управлінському та громадському сенсі. Для потужної міжнародної компанії “Метінвест”, в яку входить комбінат “Запоріжсталь”, вкрай важливо інвестувати в сталий розвиток регіону присутності. Оскільки тут ми працюємо, живемо, відпочиваємо, пов’язуємо своє майбутнє із Запоріжжям”.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Запоріжжя Інфо» у Google новини та Facebook.
ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com