Микола Бєлий розповів про європейські стандарти медицини та реальний її рівень у Запоріжжі - Запоріжжя.Info

Микола Бєлий розповів про європейські стандарти медицини та реальний її рівень у Запоріжжі

На сьогодні тема медицини шириться усіма сторінками у мережі Інтернет та балачками у громадському транспорті. А скільки лікарень переповнено хворими на COVID-19? Чи виїжджають швидкі на випадки високих температур? Наскільки досконала система укладання договору з сімейним лікарем? Питань безліч і «рішень» також. Але чи всі вони досконалі?

Але є ще одна проблема, котра почала набирати великого поширення. Це неможливість розвиватися бізнесу у Запоріжжі. У тому числі і медичному. Щоб побудувати успішний бізнес, треба пройти великий тернистий шлях через купу перевірок та інспекцій, договорів та оплат. Хоча має бути навпаки. Адже підприємництво для міста – це одна з запорук світлого майбутнього.

Успішний бізнесмен та член фракції «Європейська Солідарність» Микола Бєлий розповів про проблеми, з якими стикаються підприємці у Запоріжжі при відкритті свого бізнесу. А також щодо медицини європейського рівня.

Ви – вірний представник «Європейської Солідарності» у Запоріжжі і знову балотуєтеся в депутати. Це було власне рішення, чи партія делегувала?

Я з 2014 року є вірним представником «ЄС». І зараз я балотуюся, бо це власне бажання. Але партія звичайно ж моє рішення підтримала і погодила. Так, депутатство це дуже важка робота і велика відповідальність. Але той результат, котрий я отримав на окрузі за минулі 5 років, дає мені мотивацію для подальших успішних дій. Я розумію, що люди мені довіряють, а також бачу перспективи та можливості змінювати ту систему, яка сформувалася в місті Запоріжжі.

Які ідеї та цінності партії плануєте впроваджувати протягом наступних 5 років у міській раді?

Перш за все, це прозорість та відкритість влади. Формування державницької та патріотичної позиції. Це розвиток української мови та підтримка української армії, задля подальшої незалежності та суверенітету.

Ви – успішний бізнесмен. Зараз розвиваєте свій бізнес у новому напрямку – у медицині. Навіщо вам депутатство?

Депутатство, як на мене – це можливість більше віддавати і створювати. Мати вплив не тільки на своє оточення, на своїх робітників та клієнтів, а і на значно більшу частину суспільства. Я хочу, щоб ті цінності, котрі я впроваджую в своє життя та в свій бізнес, можна було втілити у місцеве самоврядування.

Коли до мене звертаються мешканці з проханнями, я намагаюся вводити принцип співучасті. Коли для того, щоб щось отримати, ти щось додаєш своє, вкладаєш. Наприклад, якщо ми ставимо вікна, то вони роблять укоси. Якщо ми привозимо саджанці дерев, то вони їх садять. І таке інше. Для того, щоб людина щось цінувала, вона має ось вкласти в це. І ось це мій принцип, як і у бізнесі, так і в депутатській діяльності.

Як ви бачите роботу нового скликання Запорізької міської ради, якими мають бути пріоритети наступних 5 років?

Усі п’ять років попередньої каденції міська влада була закритою і фактично не підтримувала бізнес, не стимулювала його до розвитку. Наприклад, з чим стикнувся безпосередньо я. Після того, як ми побудували клініку, до мене не приїхав жоден з двох попередніх губернаторів, не приїхали і міський голова. У будь-якому місті Європи, на мою думку, міська влада відкриття такого бізнесу вважала б за подарунок. Бо це новий інфраструктурний об’єкт, який створює нові робочі місця, який сплачує нові податки і т.і.

Тому я своєю місією у наступній каденції вважаю змінення підходу до співпраця з бізнесом, залучення нових інвестицій до Запоріжжя, створення нових робочих місць, а відповідно і нових надходжень до бюджету.

Раніше ви були керівником та засновником ТОВ “Віконда-Запоріжжя”. Наразі є співзасновником мереж клінік Святого Миколая. Як заробляли гроші на свої перші проекти?

В мене є дві вищі освіти – економічна та юридична. Зараз отримую третю вищу освіту, та навчаюсь у Києво-Могилянській бізнес-школі. Тому коли кажуть, що треба вчитися та багато працювати, то не пусті слова, а реально правда. Навіть зараз я працюю по 12-14 годин на добу. Субота в мене завжди робоча, а інколи і неділя.

Починав я з комерційних структур, а з 27 років розпочав власну підприємницьку діяльність. Все починалося з того, що ми на початку продавали та встановлювали вікна самостійно. З партнером власними силами тоді розпочинали. Я взяв у дідуся «Запоріжець», придбали причіп і возили на ньому вікна. Так і розпочали свою успішну підприємницьку діяльність.

Таким чином заробили на відкриття справжнього бізнесу та наймання робітників. Зараз у Запоріжжі працює 10 салонів ТОВ «Віконда-Запоріжжя». З цього бізнесу потім інвестували гроші у клініку Святого Миколая.

Скажіть наскільки складно розпочинати бізнес у Запоріжжі, які програми варто розробити на місцевому рівні, щоб спростити життя підприємців?

Є простий приклад. В мене є друзі, які вирішили побудувати житловий будинок в Болгарії. Через 20 хвилин після того, як вони уклали договірна купівлю землі, їм зателефонувала місцева влада з питаннями чи потрібна допомога – куди проводити газ, та воду. Тобто влада йде за підприємцями, які своїм трудом, своїми грошима, своїми здібностями створюють місцеву інфраструктуру та робочі місця.

Ми почали робити паркувальні місця біля поліклінічного відділення клініки Святого Миколая. Чотири місяці ми витратили на те,  щоб отримати дозвіл. І після цього, коли розпочалися роботи, до нас прийшли шість інстанцій, щоб це перевірити. І вже встигли виписати один чи два штрафи через нестачу якоїсь «бумажки». Це все що треба знати про залучення інвестицій та розвиток бізнесу в Запоріжжі.

Як це виправити? Треба докорінно змінювати підхід влади до цього. Вони мають не перевіряти і заважати, а допомагати. Зараз багато підприємців просто кидають всі справи та їдуть з Запоріжжя, бо тут бізнесу дуже важко дихати.

Клініка святого Миколая працює понад рік, тож певні підсумки можна підбити. Чи оцінюють належно запоріжці заклади європейського рівня?

Результат, який ми отримали через півроку з дати відкриття, значно перевершив наші очікування. Ми створили, мабуть, перший у Запоріжжі медичний сервіс, орієнтуючись виключни на свої принципи і потреби. Тут все зроблено задля комфорту людей – досвідчені лікарі, коридори без черг, «чесні» рецепти. В нас є можливість підписати декларацію з сімейним лікарем, бо ми доєдналися до медичної реформи Національної служби здоров’я України.

Зараз відбувається підготовка проекту будівництва другого корпусу. Тому що клієнтська база розширюється і навіть влітку ми відкрили поліклінічне відділення.

За рік ми провели більше 35.000 поліклінічних консультацій, зробили більше 30.000 лабораторних досліджень, та найголовніша наша гордість – близько 1500 хірургічних операцій. Нам довіряють вже далека за межами Запорізької області. Нас відвідують навіть закордонні пацієнти.

Чи готові запоріжани платити гроші за якісний сервіс європейського рівня? А також готові ментально до європейських змін?

Конкретно у нашій клініці зараз все заповнено, люди не можуть потрапити до клініки. Або ми маємо підвищувати вартість послуг, або добудовувати нові приміщення, чим зараз і займаємося.

Головний принцип – це прозорість цін. Усе вказано на сайті. Людина приходить і чує суму, яка до кінця її перебування у лікарні не зміниться. Не буде такого, що треба доплачувати окремо лікарю, анестезіологу, медсестрам і т.д. Ми пропонуємо повний пакет послуг і запоріжани з чистою душею його купують. Бо це значно дешевше, аніж у комунальних лікарнях.

Звичайно не всі готові до європейський змін. Бо в Запоріжжі люди не бачили якісного сервісу взагалі, а тому й не знають за що платити. І з певною насторогою відносяться до такої відкритості.

На відкритті клініки ви сказали, що хотіла для запоріжців високоякісної медицини, чи далеко комунальним медичним закладам до такого рівня?

Так, комунальним закладам дуже далеко. Медична реформа, яку запровадили Петро Порошенко та Уляна Супрун, зрушила процес «застою» лікарень з місця. І я сподіваюсь, що у 2021 році, медичні заклади буде отримувати гроші виключно за проліковані випадки.

Чому приватна медицина має якісний сервіс? Бо є конкуренція, бо людина-клієнт сама обирає куди вона хоче піти. А зараз у керівництва комунальних закладів ніякої мотивації до покращення умов немає.

Треба змінюватись, треба реформуватися, треба бути більш ефективним керівниками. Це дуже важливо! Треба оптимізувати витрати та боротися за свого пацієнта. Я дуже розраховую на медичну реформу. Та ситуація, яка була 5 років тому, не має права на існування. Як казав Степан Бандера: «Неможливо зупинити ідею, час якої настав».

Можливо вже маєте ідеї проектів рішень, які будете подавати у новому скликанні?

В мене є мрія створити в Запоріжжя медичний кластер. Це буде синергія наявних вже у Запоріжжі медичних інструментів – приватна та державна медицина, а також медичні навчальні заклади. Такий підхід зможе зібрати в одному місті високоякісне обладнання, працівників, технології. Але ж все одно на чолі таких задумів повинна стояти влада.

Також я вбачаю дуже велику перспективу в медичному туризмі іноземців до Запоріжжя. Бо ціни, які є в нашому місті і в Україні в цілому на медичні послуги, вони значно нижчі, аніж в Європі чи в Америці.  Але якість досить висока.

Під час попередньої каденції я активно співпрацював зі сферою ЖКГ, створювали та розвивали ОСББ. Я маю бажання та ідею продовжувати розвивати і ці питання.

Знаємо, що ви ведете здоровий спосіб життя і часто постите заклики скласти вам компанію. Відгукуються запоріжці? Можливо були цікаві знайомства у такому форматі.

Так, запоріжці відгукуються та приходять на мої недільні пробіжки. Взагалі дуже тішить, що в моєму оточенні і взагалі у Запоріжжі збільшується кількість людей, котрі ведуть здоровий спосіб життя. Зараз, бігаючи Хортицею годину, ти бачиш 20-30 людей, яких ти зустрічаєш по ходу. Запоріжжя починає бігати.

В мене є ідея колись організувати та провести марафон у Запоріжжі, але виключно на Хортиці, бо то є наша гордість і магніт.

Спілкувалася Софія Шишкіна
Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz


Від Mediametrics

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com