Мовний омбудсмен розповів про штрафи за відмову від української: “Битимемо по…” – Запоріжжя Інфо

Мовний омбудсмен розповів про штрафи за відмову від української: “Битимемо по…”

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь прокоментував штрафи, з якими бізнес зіштовхнеться у випадку порушення вимог мовного законодавства.

Про це повідомляється на Урядовому порталі (Єдиному порталі виконавчої влади України).

Про відповідне питання зайшла мова на зустрічі мовного омбудсмена з представниками Європейської Бізнес Асоціації питання імплементації статті 30 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” — вже з 16 січня 2021 року сфера обслуговування має перейти на українську, а за порушення передбачені санкції.

При цьому Тарас Кремінь відзначає, що багато установ вже давно послуговуються саме українською: “І за це я хотів би окремо висловити подяку тим компаніям, соціально відповідальному бізнесу, який не тільки підтримує чинне законодавство України, але і створює всі необхідні умови для популяризації української мови, підвищення рівня володіння нею своїми працівниками”.

Тарас Кремінь, скріншот відео

Також Кремінь нагадав і про штрафи порушникам: “Секретаріат Уповноваженого може здійснювати позапланові заходи контролю щодо порушень мовного закону. Якщо такі порушення протягом року будуть повторюватися і мати системний характер, ми маємо право накладати штраф. Здавалося б, комусь ця сума невелика (від 5100 до 6800 грн), але вона буде бити не стільки по кишенях бізнесу, скільки – по репутації. А це якраз те, що напрацьовується роками”.

Стаття 30 “Державна мова у сфері обслуговування споживачів” ЗУ “Про забезпечення функціонування української мови як державної” визначає порядок застосування української у відповідних установах. Згідно з нею встановлено і порядок стягнення та розмір штрафів.

Так повторне протягом року порушення Уповноважений може накласти на підприємство штраф у розмірі від трьохсот (5100 грн) до чотирьохсот (6800 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Якщо ж стягнення цього року вже було, то сума зросте ще на 100 мінімумів.

Для посадових осіб санкції дещо менші — від 100 до 200 неоподаткованих мінімумів.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Запоріжжя Інфо» у Google новини та Facebook.
ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com