“Листи щастя”-2021: ловити будуть не тільки за перевищення швидкості – Запоріжжя Інфо

“Листи щастя”-2021: ловити будуть не тільки за перевищення швидкості

Ми з’ясували, де встановлять нові камери.

Камер автоматичної відеофіксації порушень Правил дорожнього руху (ПДР) ув 2021 році має стати в 10 разів більше, ніж зараз. Про збільшення їх кількості заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. Їх число хочуть довести до 500 і більше. Розширяться функції нових камер.

Ми з’ясували:

  • скільки закуплять нових систем автофіксації порушень;
  • де їх встановлять;
  • які з’являться нові функції, крім фіксації перевищення швидкості;
  • чи знизилося число порушень, скільки нараховано та сплачено штрафів.

Скільки з’явиться нових камер

Як повідомили нам в прес-службі Патрульної поліції, в цьому році, як і планувалося, закуплено 220 систем автофіксації “Каскад”, частину яких встановлять до кінця поточного року, частину – в наступному році. Попередньо, на 2021 рік планується закупити і підготувати до установки ще 300 систем автофіксації по всій Україні.

Тобто, з урахуванням 50 систем “Каскад”, що вже працюють у Києві, можна очікувати появи на дорогах близько 570 систем автофіксації. Поки “Каскади” реєструють тільки перевищення дозволеної швидкості руху. У тому числі і автомобілів з іноземними номерами.

Де їх встановлять

Де з’являться нові “Каскади”, поки не визначено.

“Їх розміщення ще затверджується. Кількість запланованих камер автофіксації на наступний рік вирішується власниками доріг або органами місцевого самоврядування”, – офіційно відповіли в пресслужбі Патрульної поліції.

Але неофіційно патрульні нам підтвердили: камери почнуть працювати по всій Україні. Перш за все в містах-мільйонниках (Харків, Одеса, Дніпро, Львів), додадуть їх в Києві та околицях. Також вони з’являться в аварійно-небезпечних місцях на дорогах міжнародного та національного значення. За даними Патрульної поліції, в Україні налічується близько 2000 аварійно-небезпечних місць. Як і зараз, будуть встановлені знаки, що попереджають про те, що попереду працюють прилади автофіксації порушень.

За що стануть штрафувати в 2021 році

Наразі у Києві тестується фіксація порушення правил руху і зупинки на смузі для маршрутного транспорту. У 2021 році планується тестування фіксації заборони виїзду на смугу зустрічного руху і проїзд на заборонний (червоний, жовтий, червоний з жовтим) сигнал світлофора. Очікується, що за результатами тестування штрафи в 2021 році стануть реальними.

У перспективі – автофіксація ще трьох видів порушень: неправильне паркування, рух по тротуарах, порушення правил проїзду залізничних переїздів.

Спіймали понад мільйон лихачів

За словами міністра Арсена Авакова, за півроку роботи камер (з 1 червня) кількість випадків перевищення швидкості знизилося на 30%. У пресслужбі Патрульної поліції нам повідомили, що станом на 1 грудня винесено 1 млн 143 тис. 491 постанову про штрафи (255 грн). Оплачено 85% штрафів на суму майже 170 млн грн. Нагадаємо: згідно з законом, якщо штраф, накладений в автоматичному режимі (в народі їх давно називають “листи щастя”), сплачений протягом 10 днів з моменту порушення, він зменшується вдвічі – до 127,5 грн. Якщо прострочено більш ніж на місяць – він подвоюється до 510 грн. Нескладний розрахунок показує: середній штраф склав 175 грн, тобто більшість порушників сплатили половину суми, скориставшись правом на знижку.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Запоріжжя Інфо» у Google новини та Facebook.
ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com