Кривонос розповів про нереалізований план витіснення РФ з Криму - Запоріжжя.Info

Кривонос розповів про нереалізований план витіснення РФ з Криму

Ще в січні 2014 року Генштаб України підняв за тривогою боєздатні частини десантників і спецпризначенців. За планом, елітні підрозділи мали витіснити російських військових з Криму.

Кривонос у 2014 році керував полком спецпризначенців. Він розповідає, що у лютому його десантники готувалися відбути до Криму. Операція зі звільнення півострова мала початися на початку березня.

Вони повинні були увійти до Криму та посилити угруповання українських військ на півострові.

За словами Кривоноса, тоді в Генштабі ЗСУ розробили триетапний план звільнення півострова. На той час у Криму на планових навчаннях вже перебувала розвідувальна рота 25-ї повітряно-десантної бригади ЗСУ.

“ЗСУ розглядали варіант захоплення наших територій. І багато військових частин були орієнтовані діяти згідно з цим планом, щоб відбити ймовірні спроби захоплення територій. Серед них і частини ВДВ: 25 повітряно-десантна бригада й 79 аеромобільна бригада.

Вони повинні були увійти до Криму, зайняти позиції та посилити те угруповання в Криму, яке було на той час у Збройних сил України”.

Що завадило операції: Одна з найбоєздатніших українських частин у Криму, що знаходилася у Перевальному (36 бригада), була здана росіянам. Колишні колеги зазначають, що командир частини Сергій Стороженко здав українську частину росіянам, але спочатку він передав військовим РФ бронетехніку.

Навідник-оператор БМП-2 36-ї бригади берегової оборони Михайло Старостін розповідав, що за наказом Стороженка бійці залишили техніку в парку, за півтора кілометра від казарм.
Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz


Від Mediametrics

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com