Кому підвищать пенсії до 30 тисяч гривень - Запоріжжя.Info

Кому підвищать пенсії до 30 тисяч гривень

В Україні пенсії для чорнобильців можуть підвищити з максимальних 17 690 до 30 000 грн.

Відповідні нововведення передбачені законопроектом №4555.

Пенсію підвищать учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, стосовно яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з катастрофою. А також громадянам, які брали безпосередню участь у ліквідації інших ядерних аварій, внаслідок чого отримали інвалідність.

Як повідомляє прес-служба Верховної Ради України, комітет з питань екологічної політики документ підтримав і рекомендував прийняти його на засіданні парламенту.

Зараз максимальний розмір пенсії для чорнобильців становить 10 прожиткових мінімумів для непрацездатних (17 690 грн). Водночас згідно із законом їх виплата повинна становити 5 розмірів мінімальної зарплати (тобто 30 тис. грн). Конституційний суд виніс вердикт, що таке обмеження незаконне. Тепер же влада хоче збільшити пенсії чорнобильцям.

Ініціатори законопроекту: Денис Шмигаль (глава Кабміну), Галина Третьякова (голова Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів), Олена Бондаренко (Комітет з питань екологічної політики та природокористування), Андрій Герус (Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг) та ін.ВІД OBLIVKI


ВІД LUCKYADS


Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com