Голова Запорізької ОДА: про будівництво, мости, реорганізацію та карантин - Запоріжжя.Info

Голова Запорізької ОДА: про будівництво, мости, реорганізацію та карантин

Сьогодні, 16 лютого, голова Запорізької області Олександр Старух провів пресконференцію у ресторані Мануфактура Розенталь. Цей досить дивний, з точки зору журналістської етики, вчинок пояснили бажанням дотримуватись рекомендованих карантинних норм розміщення людей. Хоча в будівлі ЗОДА достатньо приміщень, де ці норми було б не складно виконати. До того ж голова області повідомив, що орендував ресторан власним коштом. Журналістів, окрім цього годували піцою, печивом та напоями.

Зустріч з головою обладміністрації почалася з огляду питань, які Олександр Старух вважає найгострішими.

По-перше, спікер звернув увагу на те, що в Запорізькій області зменшилася кількість хворих на коронавірус, а от кількість померлих зросла. Але це голова області пояснив дуже просто:

“Це за рахунок того, щоб вас не пугали, що це складають інколи за декілька днів і виходить інколи цифри “нуль”, “нуль”, нуль”, потім “двадцять”

Офіційні дані можна подивитися на сайті Запорізького обласного лабораторного центру МОЗ України. Поки що Запорізька область посідає п’яте місце з кінця списку всіх областей. Таким чином ми випали з лідерів, але вірус настільки лукавий, що може повернутися будь-якої миті.

Область забезпечена киснем на 88%. Це ще одне питання, яке викликає здивування. Адже Запорізька обласна інфекційна лікарня відмовилася тимчасово від використання ШВЛ, бо їх пов’язують із вибухом та пожежею 3 лютого. То як тоді їх використовують по всій іншій території нашої області?

Олександр Старух також розповів, що Запоріжжя активно готуються до старту вакцинування. Для цього процесу виділять окремий центр, з окремим штатом медиків.  В області вже створено 24 бригади, вони проходять навчання. Потім пройде імунізація медиків вказаного центру та лікарів, які працюють з ковідними хворими. Далі за планом. Також Старух наголосив – щеплення роблять на добровільних засадах, але є фахи, які потребують першочергової імунізації.

“Ми на початку шляху, хоча можна почути дві точки зору: одні говорять бистрей, бистрей, чого в вас ще щеплення не роблять? Інші говорять: нє, нє почекайте! Це все погано, ми всі помремо, ай-ай-ай! Отакі дві історії”

Обласна спілка журналістів повідомила голову області врахувати, що журналісти також відносять до зони ризику.

По будівництву запорізьких мостів очільник області повідомив, що там працюють не лише турки, але й українці:

“Я вважаю, що тут “пєндель” потрібен був у вигляді президентської волі. Ця воля реалізувалася, і ми маємо на сьогодні темпи будівництва досить високі”

Обіцяють завершити будівництво мосту через Старий Дніпро в цьому році. За словами Старуха, через новий Дніпро вже збудовано майже половину конструкції.

Ванти буде постачати фірма, яка займається виготовленням вантів вже 80 років.

Також пан Старух поділився планами на цей рік стосовно будівництва доріг. Вже оголошено тендер на капітальний ремонт дороги Мелітополь-Бердянськ. Крім цього, планується підтримка рекреаційній зоні узбережжя Азовського моря. На його думку, держава вже допомагає тим, що приводить до ладу дороги, і тепер справа за власниками готелів та баз відпочинку, які мають привести у відповідність співвідношення ціна/якість. Про проблему водовідведення Кирилівки Олександр Старух сказати забув, а його не спитали.

Голова області пообіцяв проявити увагу до острова Хортиця. Зробити нові туристичні об’єкти, привести до ладу стежки та відремонтувати дах музею. У планах козацьке коло і забудова усім відомого пагорбу. Стало також відомо, що вже є проєкт реконструкції острова, щоб зробити його зоною відпочинку вихідного дня.

У цьому ж питанні були згадані п’ятиповерхівки на Хортиці, які досі висять у повітрі і люди не можуть приватизувати своє житло. Олександр Старух повідомив, що вже є механізм для приватизації.

Говорили й про реорганізацію області в цілому. Зараз, за словами спікера проходить навчання чиновників, які працюватимуть в нових реаліях.

З корисного:

  • Райони, які будуть приєднані до нових територіальних одиниць не залишаться без адміністрацій. На місцях залишаться представництва адміністрацій та органи соціального захисту населення.
  • Зміна назв районів та адрес не зачепить пересічних громадян. Йти й змінювати назву районів в документах не потрібно. Це передбачено законодавством.
  • Укрупнення районів має завершитись до кінця березня 2021 року.

Ще обладміністрація планує створення медичного хабу на базі обласної лікарні. Туди збираються підвести навіть тролейбусну лінію, щоб людям було зручніше діставатися на роботу.

Наразі достеменно не відомо чим закінчиться посягання на Психоневрологічний диспансер, який хотіли віддати під обласний морг. Нагадаємо, не так давно влада області погодилася виділити 10 мільйонів на ремонт будівлі обласного моргу, в якій він знаходиться зараз.

Читайте також: СБУ звинуватила російського пропагандиста Шарія в державній зраді
Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz


Від Mediametrics

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com