Газу на всю зиму може не вистачити – Запоріжжя Інфо

Газу на всю зиму може не вистачити

За словами експерта, якщо зима буде холодною, то дефіцит газу може сягнути 3,5 млрд кубометрів.

Під час опалювального сезону 2021-22 Україна може зіштовхнутися з дефіцитом газу, якщо зима буде холодною.

Про це розповів директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.

“У разі, якщо буде звичайна зима, то в нас буде дефіцит газу близько 2 млрд кубічних метрів, а якщо буде холодна зима, то буде дефіцит 3,5 млрд кубометрів. Якщо буде тепла зима, дефіцит буде невеличкий, десь практично ми зможемо пройти більш-менш нормально”, – повідомив він.

Разом з тим, експерт з енергетичних питань Сергій Дяченко заявляв, що у новому опалювальному сезоні Україні вистачить наявних запасів гази, втім, без проблем не обійтися. Вони можуть виникнути через складнощі з транзитом російського блакитного палива.

Ціна на газ в Україні
6 жовтня ціна продажу газу в Європі досягла майже $2 тисяч за тисячу кубів, що є абсолютним рекордом.

5 країн Європейського Союзу просять розслідувати аномально високі ціни на газ. Франція, Іспанія, Чехія, Румунія і Греція у своїй спільній заяві закликали встановити загальні правила купівлі газу, щоб пом’якшити різкий стрибок цін на газ.

Серед основних причин рекордного зростання цін на природний газ в Європі – низькі запаси газу в сховищах через холодну зиму і слабкі темпи закачування, викликані дефіцитом пропозиції.

Згідно з даними Української енергетичної біржі, середньозважена вартість газу на європейських хабах до кордону України досягла 40 грн за кубометр.

При цьому для побутових споживачів в нашій країні діє річна пропозиція ціни газу від 7,96 до 13,5 грн за кубометр, а для підприємств теплокомуненерго “Нафтогаз” пропонує трирічні контракти за ціною 7,42 грн за кубометр на перший рік.

Разом з тим українці отримали платіжки за опалення з несподіваними сумами: кому доведеться доплатити.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Запоріжжя Інфо» у Google новини та Facebook.
ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com