ФОПів можуть обмежити в працевлаштуванні на роботу - Запоріжжя.Info

ФОПів можуть обмежити в працевлаштуванні на роботу

Для роботодавців хочуть створити додаткові норми, які змусять їх оформлювати трудові відносини “по-білому”. Серед вимог – не укладати з найманими працівниками договори як із фізособами-підприємцями.

Такий законопроєкт Кабмін подав до парламенту.

Згідно з пояснювальною запискою, роботодавці зловживають правом на укладення цивільно-правових договорів. Тобто кандидат не підписує трудовий договір. Натомість реєструється як ФОП, і роботодавець укладає з ним договір підряду чи договір про надання послуг.

Такі взаємини не вважаються трудовими, тому працівник не може претендувати на соціальний пакет включно з оплатою лікарняних і захистом від невмотивованого звільнення. Проте так роботодавець звільняє себе від сплати податків.

Економіст Олексій Кущ вважає, що так в уряді хочуть збільшити податкові надходження до бюджету.

“Чим погана нинішня ситуація? По-перше, бюджет не отримує грошей. А по-друге, і це, на мій погляд, найголовніше, – виникає асиметричність конкурентних умов та фіскального тиску. Хто виграє конкурентну боротьбу? Компанія, яка платить податок до фонду оплати праці в розмірі 41,5 відсотка плюс 22 відсотки ПДВ, 18 відсотків податку на прибуток? Або компанія, яка платить всіх податків 5 відсотків? Зрозуміло, що конкурентну боротьбу на ринку товарів виграє 2-га компанія. Вона ж виграє конкуренцію на ринку праці, тому що зможе за рахунок економії податків запропонувати вищу зарплату”, – каже Олексій Кущ.
Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz


Від Mediametrics

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com