Економіст розповів, що чекає українців після підняття мінімалки до 6 тис грн - Запоріжжя.Info

Економіст розповів, що чекає українців після підняття мінімалки до 6 тис грн

Поданий урядом проєкт державного бюджету на 2021 рік розрахований на нереальних показниках. Це призведе до того, що бізнес йтиме у тіньь або почнуть звільняти низькокваліфікованих працівників.

Про це заявив директор Інституту соціально-економічної трансформації Ілля Несходовський.

“Зростання економіки на рівні 4,6% – оптимістичний сценарій. На цьому збільшують цифру доходів, яку можемо не отримати. Суттєво збільшили доходи від податку на додану вартість. Податкова буде використовувати планові показники, щоб тиснути на бізнес, змушуючи платити більше. Використовуючи інструмент блокування податкових накладних, не відшкодування ПДВ, що вдарить по економіці. Коли економіка падає, мінімальну зарплату не піднімають. Пропоноване підвищення призведе до того, що бізнес йтиме у тінь або звільнятимуть низькокваліфікованих працівників. Роботу декількох осіб виконуватиме одна”, – зазначив економіст.

За його словами, якщо держборг погашатимуть внутрішніми ресурсами – це емісія. Тоді доходи українців знеціняться. По зовнішньому запозиченню видно проблеми у співпраці з нашими міжнародними партнерами.

“Замість створення умов для бізнесу, щоб зростала економіка, а відповідно зарплати, влада пішла іншим шляхом – давайте просто збільшимо мінімалку і скажемо “Ви почали жити краще”. У попередні роки мінімальна зарплата збільшувалася повільнішими темпами, а реальна – швидшими. Це був правильний підхід. Створювалися умови, коли бізнес мав можливості платити працівникам більше”, – додав Несходовський.ВІД OBLIVKI


ВІД LUCKYADS


Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com