Дія фіксованого тарифу на газ добігає кінця - Запоріжжя.Info

Дія фіксованого тарифу на газ добігає кінця

Експерти не прогнозують різкого стрибка цін на блакитне паливо.

31 березня закінчується дія фіксованого тарифу на газ 6,99 грн за кубометр. Міненерго не планує продовжувати дію фіксованого тарифу після першого квітня.

Водночас у відомстві розраховують, що після скасування обмеження ціни різко не збільшаться. Із цим згодні і експерти – кажуть, поки причин для стрімкого здорожчання блакитного палива немає.

Згідно з прогнозами, з квітня ціна, залежно від постачальника, коливатиметься в межах від 6,5 до 7,5 гривні за кубічний метр.

“Я думаю, ми січневі ціни не побачимо, це був такий надзвичайний випадок – багато факторів вплинуло на ріст. Я думаю, що, найімовірніше, ціна не зміниться. Зараз зростає ціна на нафту, але це впливатиме вже на той газ, який постачатиметься ближче до осені”, – прогнозує експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук.

Тож до наступного опалювального сезону ціни можуть збільшитися. Наскільки – поки спрогнозувати важко.

Нагадаємо, в Україні планують ввести річні тарифи на газ для населення з 1 травня 2021 року. При цьому постачальників, найімовірніше, зобов’яжуть оголосити свої розцінки до 25 квітня 2021 року.

Річні тарифи для населення мають повернути ринок газу України до норми.

Розцінки будуть економічно обґрунтованими, але при цьому ціна фіксуватиметься на весь рік. У такому випадку влітку ціна буде вищою за ринкову, а взимку – нижчою. Робиться це для того, щоб тариф був передбачуваним.ВІД OBLIVKI


ВІД LUCKYADS


Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com