Депутати “Європейської Солідарності” покинули сесію на знак підтримки журналістів - Запоріжжя.Info

Депутати “Європейської Солідарності” покинули сесію на знак підтримки журналістів

На сьогоднішній сесії Запорізької міської ради, 27січня, фракція “Європейська Солідарність” подала проєкт рішення “Забезпечення безперешкодного права відвідування адміністративної будівлі виконавчого комітету ЗМР”. Депутати не підтримали включення його у порядок денний – всього 16 депутатів проголосували “за”.

Після цього фракція “Європейська Солідарність” у повному складі покинула сесійну залу та вийшла до журналістів. Голова фракції Олександр Константинов прокоментував те, що відбулося:

“Ми впевнені, що це абсолютне порушення законодавства України і прав журналістів виконувати свої професійні обов’язки. Тому ми ініціювали 25 січня, я звернувся з листом до міського голови та секретаря міської ради з питанням. Згідно з регламентом міської ради на сесію мають право бути запрошеними, бути присутніми певний перелік осіб, наприклад, народні депутати, депутати обласної ради, і зокрема представники ЗМІ.І таке право запрошувати журналістів має фракція у тому числі. Не тільки міський голова й секретар міської ради. Ми скористались цим правом, тому що не вважаємо що журналісти несуть ту загрозу, про яку нам тут розповідають. Я не розумію, чим журналісти небезпечніші, чим представник прокуратури, який тут сидить, чи народні депутати, та інші люди. Їдальня працює, яка наче б то не несе загрози. І ми піднімали питання про те, що якби журналісти були розміщені наприклад на балконі з дотриманням всіх протиепідеміологічних заходів, то це точно не несе ніякої загрози….

На цей лист я не отримав відповідь. Журналісти не були запрошені згідно цієї ініціативи фракції. Сьогодні ми також подали проєкт рішення в якому чітко було написано, що Запорізька міська рада приймає рішення про забезпечення безперешкодного доступу представників ЗМІ до будівлі виконавчого комітету ЗМР. На жаль, цей проєкт не був навіть включений  в порядок денний….

Тому ми на знак солідарності з журналістами, і в знак протесту проти порушення Законів України, прийняли рішення, що ми фракцією залишаємо зал засідань. Починаючи с завтрашнього дня будемо добиватися того, щоб рішення про доступ журналістів було прийнято, і з наступної сесії у журналістів була така  – доступу до пленарних засідань та на депутатські комісії”, – прокоментував ситуацію Константинов.

Повний коментар у відео:https://forpost.media/wp-content/uploads/2021/01/VID_20210127_121228.mp4

Валерій Прозапас, депутат фракції “Європейська Солідарність”, доповнив, що включення під час прямої трансляції сесії, у той час як виступали депутати від ЄС, хвилини мовчання, це спроба закрити рот не тільки депутатам, не тільки журналістам, а й мешканцям усього міста:https://forpost.media/wp-content/uploads/2021/01/VID_20210127_121307.mp4

Читайте також: Журналісти, яких не допустили до сесії міської ради в Запоріжжі викликали поліцію на місце: фото

 
Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz


Від Mediametrics

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com