Чоловічий і спортивний – нарозхват, ганчір’я теж стане у пригоді: Куди в Запоріжжі подіти старий одяг – Запоріжжя Інфо

Чоловічий і спортивний – нарозхват, ганчір’я теж стане у пригоді: Куди в Запоріжжі подіти старий одяг

Віддати старий одяг тим, хто його потребує, – подвійна добра справа: для нужденних і для себе. Бо благодійні вчинки завжди дають неабиякі позитивні емоції.

Наведення порядку у шафі майже завжди змушує замислитися, куди подіти непотрібні речі. Старі куртки або светри зазвичай мають добрий стан, тому викидати їх просто шкода, а перекладати з однієї шафи в іншу – набридає. Однак, такі речі можуть не заповнювати полиці, а піти на благодійність. Їх залюбки носитимуть інші люди. І йдеться не лише про безхатьків (хоча і про них теж), але й про багатодітні родини, людей із невеликими статками, які не можуть придбати сезонні речі за ринковими цінами. 

“Даруй добро”

Магазин Даруй добро

Запорізький магазин “Даруй добро” приймає різний одяг. Щотижня волонтери перебирають близько двох тонн речей. Усе сортується за статтю, віком, сезоном: дитячий одяг, для дорослих, жіночий, чоловічий, літній, зимовий тощо. У магазині приймають навіть ганчір’я, звісно не для того, аби одягнути його на когось, а за прямим призначенням – для прибирання. Його у магазині просять приносити в окремому пакеті, аби знову не перебирати.

Окрім одягу, у “Даруй добро” можна віддати взуття, книги, іграшки, посуд. Величезний попит – на чоловічий одяг, бо його бракує.

Пакети з одягом у магазині

Вимог до речей не багато: усе повинно бути в хорошому стані, чистим, не рваним, щоб можна було і надалі використовувати. Якщо йдеться про ганчір’я, матеріал має добре вбирати вологу.

У магазині зізнаються, що речі до них потрапляють у різному стані: буває, що не підуть і на ганчірки, буває, що їх жодного разу не носили, вони ще з магазинними бірками.  

Увесь прийнятний одяг доставляють нужденним, не лише в Запоріжжі, а й по всій області. Таку допомогу отримують незаможні родини, багатодітні сім’ї, люди з інвалідністю. “Іноді по допомогу до нас люди звертаються самостійно. Нещодавно звернулася мати-одиначка, у якої дитина з інвалідністю. Вона попросила відкласти одяг для її шестирічної доньки. Ми зараз, перебираючи, дивимось, що може підійти дівчинці. Потім знайдемо волонтера, який відвезе ці речі. Можливо, жінка самостійно зможе приїхати та все це забрати”, – розповіла менеджерка магазину “Даруй добро” Тетяна Гриценко.

Деякі непогані речі “Даруй добро” продає, щоб оплатити оренду приміщення та виплатити зарплати працівникам. На такі речі встановлюють фіксовану ціну, наприклад, сукня 50-70 грн, светр – 60 грн.

Менеджерка магазину Тетяна Гриценко

Адреса та часи роботи: магазин “Даруй добро” розташований на вулиці Сталеварів, 1, працює з вівторка по неділю з 9:00 до 18:00.

Бокс для старих речей

Раніше в запорізьких супермаркетах стояли фанерні бокси, куди можна було покласти старі речі, які потім забирали волонтери. Бокси встановлював магазин “Даруй добро”.  Зараз такий короб лишився тільки в одному місці, речі з нього забирають раз на тиждень.

Бокс для старих речей

Менеджерка “Даруй добро” пояснює, що не всі торгові центри готові займатися подібною благодійністю. Бокси завантажуються по-різному. Коли він повністю заповнений, люди починають залишати пакунки з одягом поруч із ним, позаяк не одразу вдається знайти волонтера з машиною, який все може перевезти. Тож не всім адміністраторам ТЦ таке подобається.

Адреса та часи роботи: єдиний бокс стоїть нині в Edison Space на вулиці Гагаріна, 3, речі туди можна покласти з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 21:00, у суботу-неділю з 10:00 до 18:00.

Соціальний гардероб

Карітас Запоріжжя

Протягом чотирьох років у Запоріжжі працює “Соціальний гардероб”, організований Благодійним фондом “Карітас Запоріжжя”. Тут можуть взяти речі усі нужденні.

Як розповів менеджер по роботі з волонтерами “Карітас Запоріжжя” Юрій Вдовцов, весь одяг, який сюди передають, перебирають волонтери. Речі, які ще в доброму стані залишають, а погані збирають та відвозять до притулку для тварин “Добрі ручки” в Кушугумі. “Ми планували в інші притулки також доставляти ганчір’я, але в інші притулки потрібні конкретні речі, наприклад, якісь простирадла. Ми готові надати старі речі для тварин, якщо комусь потрібно. Є речі, які фасуємо та відвозимо до різних ОТГ, а також раз на тиждень доставляємо у буферну зону (населені пункти поблизу лінії розмежування на Донбасі, – ред.): Авдіївка, Мар’їнка, Червоногорівка”, – зазначив Вдовцов.

Соціальний гардероб

До “Соціального гардеробу” приймають одяг в хорошому стані, жіночий, чоловічий, на всі сезони. Тут також візьмуть різний посуд, електронну техніку. Головне, щоб все працювало. “Був випадок, коли бабуся приносила одяг свого покійного чоловіка. Ці речі були не дуже в хорошому стані. Але для неї вони важливі та хороші. На жаль, ми це все утилізували”, – розповів Юрій.

У тих випадках, коли людина хоче віддати на благодійність дуже багато речей, волонтери “Карітас Запоріжжя” навіть можуть приїхати та забрати їх.

Звернутися по речі у “Карітас Запоріжжя” може будь-яка людина, яка належить до певних соціальних категорій: багатодітні родини, матері-одиначки, переселенці, люди з інвалідністю. Треба надати відповідну довідку та взяти необхідне, хоча й у певній кількості. На одну людину – п’ять речей, дві пари взуття та теплий одяг. Одна й та ж людина може брати речі в “Соціальному гардеробі” раз на два тижні. “Буває звертаються погорільці, багатодітні родини, безхатьки, пенсіонери. Якось прийшла жінка, яка приїхала з Донецька, їх там бомбили і вона навіть тарілки не мала. Нам принесли посуд, який ми їм віддали. Люди у нас знаходять все, включаючи нижню білизну”, – поділилася волонтерка Інна. 

Волонтери Соціального гардеробу

Адреса та часи роботи: офіс розташований на вулиці Семафорній, 8. Узяти речі в “Соціальному гардеробі” можна два рази на тиждень: у вівторок та п’ятницю з 10:00 до 13:00. Віддати сюди старі речі на благодійність можна у будні з 9:00 до 18:00. Для довідкової інформації можна зателефонувати за номером: +38 (050) 322-46-00

Організація Червоного хреста

Червоний хрест

Червоний хрест приймає сезонні речі, в пріоритеті – дитячі та чоловічі. Якщо жіночі, то бажано спортивні. “Не беруть безхатьки спідниці та сукні. Краще приносити штани, взуття, дуже потрібні книги. Багато людей не можуть купити собі сучасні гаджети, а купувати книжки – дорого. Також потрібні іграшки, адже не всі батьки можуть їх купити. Можливо, канцтовари, якщо є вживані мобільні телефони. Щоб цим ще можна було користуватися”, – розповіла представниця Червоного хреста Оксана Бєкетова.

До Червоного хреста люди приходять по речі щодня. В основному це – безхатьки, багатодітні родини, багато пенсіонерів, які не можуть придбати сезонні речі.

Речі для нужденних

Починаючи з жовтня Червоний хрест щодня годує безхатьків. Зазвичай пропонують чай, локшину швидкого приготування, якісь бутерброди, печиво. Тому до організації приймають чаї, одноразовий посуд, печиво, консерви тощо. 

Адреса та часи роботи: пункти Червоного хреста розташовані на вулиці Ніженській, 72, проспекті Металургів, 1, вулиці Поштовій, 4-а. Працюють з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.

“Посмішка ЮА”

Офіс Посмішки

У Благодійному фонді  “Посмішка ЮА” допомагають родинам, які опинилися в складних життєвих обставинах, тому приймають одяг, взуття, іграшки, книжки для дорослих та дітей. Також тут залюбки беруть меблі, посуд, техніку та інші речі, що можуть знадобитися родинам у побуті.

В офісі Посмішки

Найголовніше, щоб всі речі були придатні для подальшого використання: чисті, цілі, в доброму стані. Краще приносити їх одразу розсортованими: дитячий одяг окремо від дорослого тощо.

У “Посмішці” усі речі сортуються за віком та статтю та зберігаються в фонді до дня передачі родинам, які звертаються до фонду напряму, або до соціальних служб в громадах Запорізької області. “Більшість речей ми передаємо в родини, які опинилися в складних життєвих обставинах, випускникам інтернатів, батькам-одинакам або батькам, які виховують дітей з інвалідністю. Ми маємо власну базу бенефіціарів, які звертаються до нас по допомогу, а також співпрацюємо з центрами соціальної допомоги по всій Запорізькій області”, – повідомляють у фонді.

Дитячі речі в Посмішці

Адреса та часи роботи: речі можна принести в офіс фонду на вулиці Незалежної України, буд. 44, приміщення 21-22. Офіс працює в будні з 9:00 до 18:00, але попередньо краще зателефонувати за номером: +38 (050) 321-12- 88.
ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від GiraffВід Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com