Банки пояснили, чому українці не виграють від обмежень комісії за оплату - Запоріжжя.Info

Банки пояснили, чому українці не виграють від обмежень комісії за оплату

В Україні депутати від партії “Слуга народу” запропонували обмежити суму комісії, яку беруть Visa, MasterCard і комерційні банки за користування POS-терміналами. Однак фінустанови заявили, що українці не виграють від нових обмежень.

“Торговці хочуть знизити тариф на 1-1,5% – приблизно 60% від діючих тарифів. При цьому зниження їх витратної частини складе, в залежності від націнки, близько 2-2,5%. Дивовижна історія – забрати у когось (у банків і платіжних систем) 60% доходу, щоб заощадити собі 2%”, – заявив в Facebook співзасновник Monobank Олег Гороховський.

За його словами, через обмеження суми комісії банкам доведеться відмовитися від безкоштовних “фішок”.

“Тариф, який намагаються “віджати” – паливо всього карткового і платіжного бізнесу в країні. Приберемо його – “машинка” затихне: більше половини цього тарифу дістається клієнтам у вигляді будь-якого роду кешбеків і бонусів, їм оплачується вартість пластика і логістики карт, покриваються витрати на антифрод”, – додав Гороховський.

Проти пропозицій депутатів від партії “Слуга народу” виступив і НБУ.

Національний банк повідомив, що запровадження обмеження розміру комісії інтерчейндж у Європі призвело до настання негативних наслідків. Зокрема:

  • зросла вартість річного обслуговування кредитних карток;
  • зникли з ринку пропозиції щодо безоплатного обслуговування дебетових карток;
  • зменшилася загальна кількість карток у обігу та середня кількість карток на одну особу;
  • збільшилася вартість овердрафтів та отримання кредитних коштів;
  • скоротилися програми кешбеків із стимулювання безготівкових розрахунків, які формально існують, але фактично не дають користувачу змоги отримати суттєву суму кешбеку.


ВІД OBLIVKI


ВІД LUCKYADS


Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com