Велика Британія може надати Україні 2,5 млрд фунтів стерлінгів | Запоріжжя.Info

Велика Британія може надати Україні 2,5 млрд фунтів стерлінгів

Британське агентство UK Export Fina може надати Україні кредитні гарантії у розмірі до 2,5 млрд фунтів стерлінгів для британсько-українських торговельних контрактів, повідомила прес-служба Офісу президента.

“Рішення про залучення UK Export Finance на український ринок і підписання цього Меморандуму є знаком довіри та підтримки з боку Великої Британії тих трансформаційних змін, які зараз відбуваються в Україні. Переконаний, що це відкриє нові можливості для партнерства між економіками наших країн, зокрема у сферах оборони та безпеки, відновлюваних джерел енергії та транспортної інфраструктури”, – зазначив міністр фінансів України Сергій Марченко.

Як повідомляється, в присутності Президента України Володимира Зеленського, який перебуває у Великій Британії з офіційним візитом, підписано Меморандум про взаєморозуміння між Державним секретарем Її Британської Величності, що діє через Департамент з гарантування експортних кредитів, який функціонує під назвою UK Export Finance, та Кабінетом Міністрів України, представленим міністром фінансів України.

“Ми привезли з Великої Британії два з половиною мільярди фунтів стерлінгів. Це нова сторінка українсько-британської співпраці та безпрецедентна подія для України”, – підтвердив Зеленський.

Як зазначається, UKEF підтримує експорт усіх видів товарів і послуг з Великої Британії та може допомогти підприємствам будь-яких розмірів успішно виконати експортний контракт. Кредити видаватимуться на 10 років під дуже привабливу ставку – 2,5% у євро та 3,5% – у фунтах стерлінгів. Пільговий період кредиту, коли можна не виплачувати відсотки, – три роки, рівень локалізації британської частки виробництва – 20%, а це найнижча аналогічна вимога серед інших експортно-кредитних агенцій Заходу. Це означає, що кредит може видаватися за умови залученості британських виробників лише на п’яту частину.

Відповідно до документа, британське експортно-кредитне агентство UKEF відновлює роботу на українському ринку з підтримки британського експорту.

Підтримку UKEF зможуть залучити конкретні галузі, визначені в Меморандумі про взаєморозуміння з урядом України.

“Ці кошти можуть бути використані для реалізації інвестиційних проектів у таких пріоритетних галузях, як безпека і оборона, сільське господарство, інфраструктура, енергетика та охорона здоров’я. Але ми не обмежуємося лише ними”, – наголосив Зеленський.

Від Oblivki


Від Giraff


Від Novostimira


Від Mediametrics

Мы в соц. сетях