Росія не хоче припиняти семирічну війну в Україні – Запоріжжя Інфо

Росія не хоче припиняти семирічну війну в Україні

Віцепрем’єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, перший заступник голови делегації в ТКГ Олексій Резніков заявив, що Росія не йде назустріч Україні в припиненні війни на Донбасі. Глава МінТОТ додав, що реалізація Мінських угод в їх нинішньому стані неможлива.

Віцепрем’єр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков у своїй колонці для Atlantic Council написав, що Росія відмовляється відповідати взаємністю Україні в кроках щодо припинення семирічної війни на Донбасі.

“З тих пір відбулися два процеси обміну затриманими. Ми позначили 19 ділянок гуманітарного розмінування і чотири нових ділянки роз’єднання військ. Вперше з моменту початку конфлікту було укладено угоду про п’ятимісячне припинення вогню. Хоча це припинення вогню і було недосконалим, воно, без сумніву, врятувало життя”, – написав Резніков.

Він додав, що Україна неодноразово демонструвала готовність до мирного процесу, але реалізація Мінських угод в їх нинішньому стані неможлива. За його словами, щоб домогтися прогресу, необхідно обов’язкове оновлення цих домовленостей.

“Термін дії поточних домовленостей минув 31 грудня 2015 року. Оскільки вони є політико-дипломатичними угодами, а не міжнародним договором, Мінські угоди містять суперечливі вимоги. Більш того, Росія сама порушила умови угод в лютому 2015 року, коли захопила місто Дебальцеве, і великі ділянки землі на сході України”, – нагадав Резніков.

Він також зазначив, що з літа 2020 року російська сторона намагалася паралізувати роботу Тристоронньої контактної групи та відмовитися від своїх зобов’язань. Резніков додав, що Франція і Німеччина підтримують Україну в процесі мирного врегулювання війни на Донбасі, однак і ці зусилля поки не приносять бажаного результату. “Головне питання зараз полягає в тому, чи можна переконати Росію прийняти сучасну версію Мінських угод або зовсім нову форму переговорів. Україна вдячна за підтримку, але ми також повинні відзначити, що ці зусилля дали дуже обмежені результати”, – зазначив він.

Глава МінТОТ підкреслив, що мирне вирішення конфлікту залежить від готовності Росії піти на нові кроки в цьому напрямку, інші можливості – вже практично вичерпані.

“В остаточному підсумку просування до світу залежить від готовності Росії або, точніше, від її небажання покласти край конфлікту. Можливості для більш безпечних кроків в рамках поточних домовленостей практично вичерпані. Слово “безпека” має першорядне значення. Україна не піде ні на що, що українське суспільство вважає неприйнятним і може ще більше дестабілізувати поточну ситуацію. Ми не ризикнемо розв’язати повномасштабну війну в Східній Європі”, – підкреслив Резніков.
ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від GiraffВід Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com