Мінкульт хоче внести Чорнобиль в ЮНЕСКО | Запоріжжя.Info

Мінкульт хоче внести Чорнобиль в ЮНЕСКО

Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко озвучив ідею внесення окремих об’єктів Чорнобильської зони до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Про це він написав у Facebook.

“Зараз зона відчуження – туристичний магніт. У 2019 її відвідало понад 120 тисяч туристів, а початок цього року був найуспішнішим за весь час з точки зору кількості відвідувачів. Але прийшов карантин… І час, який він нам дає, мусимо використати правильно. Зона відчуження – місце, де емоції від побаченого потрібно переосмислювати”, – написав Ткаченко.

“Наживо все сприймаєш зовсім інакше. Весь час вас не покидає відчуття сюрреалізму – на вулицях Прип’яті та Чорнобиля, де дерева проростають крізь покинуті їхніми господарями будинки. На так званій “ДУЗІ” – одній з найбільших свого часу радіолокаційній станції. Чи на самій ЧАЕС, де четвертий блок зараз накрито найбільшою у світі пересувною конструкцією”, – додав міністр.

Він зазначив, що бачить завданням свого міністерства та Державного агентства розвитку туризму – розвиток зони відчуження, як туристичної дестинації, та внесення окремих об’єктів до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Але, за його словами, цьому передуватимуть багато крокі з впорядкування процедури відвідування, розробки маршрутів із наративами та смислами, залучення спеціалістів з реставрації, консервації та музифікації тощо.

“Учора разом з моєю заступницею Світланою Фоменко, Cергієм Калашиком та Максимом Шевчуком від ДАЗВ, та очільницею ДАРТ Мар’яною Олеськів на місці ми влаштували круглий стіл з туроператорами, що спеціалізуються безпосередньо на відвідуванні Чорнобилю.

У них багато ідей та пропозицій. Так само як і у нас багато зустрічних коментарів. Наразі починаєм об’єднувати та гармонізувати всі ідеї для того, щоб та перезавантажити підходи до туристичної спроможності зони відчуження”, – написав Ткаченко.
Від Giraff


Від LuckyAdsВід Mediametrics

Мы в соц. сетях