Великі підприємства на Запоріжжі під загрозою зупинки через бездіяльність Кабміну – Запоріжжя Інфо

Великі підприємства на Запоріжжі під загрозою зупинки через бездіяльність Кабміну

Депутат Запорізької обласної ради поскаржився на неузгодженість дій різних гілок влади.

Крок української влади на послаблення податкового навантаження, а саме прийняття закону, згідно з яким з 1 січня 2022 року операції з брухтом не обкладаються ПДВ, наразі призвів до авральної ситуації у цій галузі промисловості – заводи на межі зупинки, а тисячі їх робітників під загрозою скорочення.

Про це пише депутат Запорізької обласної ради Станіслав Чередниченко.

Всьому виною неузгодженість дій різних гілок влади.

Річ у тім, що відповідний закон (№1947-XI “Про внесення змін до податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень”) про звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання брухту до 1 січня 2027 року також передбачає, що Кабінет міністрів має затвердити конкретний перелік видів брухту, які підпадають під дію цього закону.

Проте станом на 26 січня цього року такі затверджені переліки відсутні: Кабмін не вніс зміни до чинних переліків, затверджених постановою уряду №15 від 12 січня 2011 року, про продовження їхньої дії.

“За відсутності означеної постанови Кабміну утворюється правова колізія: з одного боку операції з металобрухтом не обкладаються ПДВ, з іншого – неможливо визначити, які саме його види підпадають під дію закону”, – відмічає Чередниченко.

За його словами, через це наразі підприємства Запорізької області, такі як ПрАТ “Дніпроспецсталь” та ТОВ “Метпромсервіс”, можуть опинитися на межі зупинення.

“Невиконання замовлень вчасно, щоденні збитки підприємств і, як наслідок, можливе їх зупинення, призведуть до скорочення близько 8 тис. працівників та ускладнять економічну ситуацію в регіоні”, – підкреслює Чередниченко.

Як відмічає депутат облради, Кабмін неодноразово приймав своє рішення несвоєчасно, провокуючи виникнення такої правової колізії.

І зараз, щоб уникнути великої економіко-соціальної проблеми, вкрай важливим є термінове прийняття постанови Кабінету міністрів про види брухту.

Але є і простий, вже неодноразово апробований, вихід із цієї ситуації.

“З технічного погляду уряд не розробляв нову постанову кожного разу, а продовжував дію чинної, не змінюючи її по суті. Її зміст актуальний і зараз, він задовольняє усі сторони – як металургів, так і заготівельників металобрухту. Тому на сьогодні повністю відсутні будь-які перешкоди для пролонгації до 1 січня 2027 року дії постанови Кабінету міністрів №15 від 12 січня 2011 року”, – пояснює депутат.

З іншого ж боку, попереджає Чередниченко, наслідки затримки з прийняттям цього документа матимуть високу ціну для всієї економіки країни.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Запоріжжя Інфо» у Google новини та Facebook.
ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com