В Україні запрацював реєстр роздрібних цін і дашборд – Запоріжжя Інфо

В Україні запрацював реєстр роздрібних цін і дашборд

Кабінет міністрів ухвалив постанову про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, а також на товари протиепідемічного призначення, необхідні для запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Документ передбачає декларування зміни роздрібних цін у разі їх збільшення на окремі категорії товарів, повідомляє прес-служба Міністерства цифрової трансформації.

Аби зробити цей процес максимально зручним і прозорим, на період карантину Мінцифри було запущено новий сервіс із декларування цін, а також дашборд, де українці можуть відслідковувати зміни вартості товарів.

Бізнес через кабінет подає інформацію про зміни цін на товари, у разі збільшення ціни на понад 5%. Інформація зберігається в центральній базі даних у вигляді єдиного реєстру. Інспектори Держпродспоживслужби через кабінет моніторять процес, без зайвої комунікації з бізнесом, а українці слідкують за змінами цін через публічний дашборд.

Сервіс стосується: товарів протиепідемічного призначення (антисептики, дезінфектори, окремі лікарські засоби) та засобів індивідуального захисту; товарів істотної соціальної значущості: хліб, молоко, крупа тощо.

Декларування цін – тимчасовий захід. Постанова Кабміну чинна лише на період карантину. Опісля ринок має повернутись до звичного режиму саморегуляції.

Нагадаємо, Міністерство цифрової трансформації та Комітет цифрової трансформації спільно з представниками ринку розробили законопроект «Про хмарні послуги». Запровадження Cloud First на державному рівні знизить ризики корупції на закупівлі обладнання, зменшить витрати з бюджету на утримання серверів та пришвидшить впровадження інновацій в органах влади.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Запоріжжя Інфо» у Google новини та Facebook.
ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com