Уряд хоче розширити список авто для оподаткування – Запоріжжя Інфо

Уряд хоче розширити список авто для оподаткування

Кабінет міністрів планує розширити список автомобілів, на які буде поширюватися податок. За розроблений урядом законопроект № 5600 вже проголосували депутати Верховної Ради. Правда, поки що тільки в першому читанні.

Як це працює зараз? На даному етапі податки повинні платити тільки ті власники авто, ціни на які перевищують 375 мінімальних зарплат або 2,2 мільйона гривень. З переліком машин і необхідними виплатами державі можна ознайомитися на сайті Міністерства економіки, яке оновлює список щороку.

«Розрахунок середньоринкової вартості легкових авто для цілей оподаткування транспортним податком проводиться відповідно до пункту 267.2 статті 267 Податкового кодексу України за Методикою визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України № 66 від 18 лютого 2016 року зі змінами», — йдеться в описі.

Які дані потрібно ввести, щоб розрахувати вартість:

марка;
модель;
рік випуску.
Після цього користувач отримує таку інформацію:

вартість нового транспортного засобу;
термін експлуатації транспортного засобу;
коефіцієнт по терміну експлуатації;
середньоринкова вартість ТЗ.
Що зміниться? Починаючи з наступного року, список авто значно розшириться, якщо депутати остаточно підтримають ініціативу уряду. Так, податок повинен буде заплатити власник легкової машини, вартість якої перевищує 200 мінімальних зарплат або 1,2 мільйона гривень.

Однак, якщо вік авто перевищує п’ять років, то платити за нього не потрібно. Якщо ж машина «молодша», то щороку «до п’ятирічного повноліття» власник повинен платити державі.
ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від GiraffВід Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com