Україна пообіцяла МВФ підняти ціни на газ – Запоріжжя Інфо

Україна пообіцяла МВФ підняти ціни на газ

З 1 липня в Україні припиниться дія постанови уряду про ціноутворення на газ. Замість нього вартість блакитного палива буде регулювати ринок, через що вартість газу для населення зрівняється з вартістю для промисловості (зараз вона вища).

Такі зміни вводяться на вимогу МВФ для отримання чергового траншу в розмірі 5 млрд дол. Про це повідомляє “Страна” посилаючись на проект меморандуму, який недавно затвердив Кабмін.

У меморандумі йдеться, що дія постанови Кабміну №867 про обов’язкове надання спеціальних послуг на поставку газу домогосподарствам, в якому прописано ціноутворення на газ для населення, буде припинено 1 липня 2020 року. Після цього ціни будуть повністю визначатися ринком. Спеціальні зобов’язання будуть діяти до травня 2021 року лише в частині поставок газу комунальним підприємствам.

Вже з липня по ринковими цінами буде тарифікуватися газ для кухонних плит і для опалення в приватному секторі. Фактично це означає, що населення переводять на газ за тарифами як для промисловості. На травень, наприклад, вони на 70% вище, ніж по ПСО. А якщо газ на світовому ринку почне дорожчати, то доведеться платити ще більше.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Запоріжжя Інфо» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com