Ціни в магазинах “під ялинку” істотно зростуть – Запоріжжя Інфо

Ціни в магазинах “під ялинку” істотно зростуть

До Нового року в Україні на 5-15% піднімуться ціни на найпопулярніші продукти для святкового застілля. Це, в першу чергу, м’ясо, майонез, яйця, овочі та фрукти. Різкіший стрибок цін можливий, якщо буде сильний ажіотаж, що створить короткочасний штучний дефіцит цих товарів.

Такий прогноз озвучив аудитор, голова спілки “Центр економічної інтеграції та соціального партнерства” Михайло Крапивко.

Він уточнив, що таке зростання традиційне для України і відбувається щороку.

“Це пов’язано з економічним принципом. Перед будь-якими святами є підвищений попит на певні товари, продукти харчування. А коли попит збільшується, з’являється можливість збільшити вартість, бо економіка є інформаціонногенною, і будь-яка інформація про підвищений попит завжди породжує зростання ціни”, – розповів Крапивко.

Експерт уточнив, що ціни зростуть не на багато товарів, а лише на ті продукти, що популярні на свята. Після новорічних свят ціна зменшиться, але не значно, вважає він.

При цьому звичайна продуктова інфляція і без того становить близько 5% щомісяця. А за рік продуктовий кошик подорожчав уже на третину, підрахував експерт.

Проте, за прогнозом експерта Економічного дискусійного клубу Олега Пендзіна, серйозніше подорожчання торкнеться не лише традиційних “новорічних” продуктів. Справа в тому, що в Україні сильно зросли ціни на енергоносії. У той час як тарифи для населення зафіксовані, промисловість змушена платити за газ та “світло” за ринковою вартістю.

За словами Пендзіна, через подорожчання газу значно більше доведеться платити за такі продукти:

цукор;

м’ясо (в т.ч. курятина)

сало;

соняшникова олія;

хліб (його вартість збільшуватиметься на 2% щомісяця).

Що стосується алкоголю, то за прогнозом українських виноробів, дефіциту та різкого зростання цін не очікується. Натомість спиртне подорожчає у 2022 році – після ухвалення законопроєкту №5600 (на даний момент прийнято у першому читанні).

Так, приблизно на 2 грн може подорожчати літр пива міцністю 8%. У той же час, ціни на лікеро-горілчану продукцію можуть збільшитися приблизно на 2,1 грн за літр через підвищення акцизу на 5%.

В Україні ціни на хліб за минулий рік вже зросли на 18%, на торти – аж на 80%. Солодка випічка завжди дорожчає сильніше за інші види такої продукції. У неї закладають подорожчання “быль важливих” товарів, наприклад, соціального хліба.

При цьому пекарі вже попередили: якщо ситуація з цінами на газ не зміниться, хліб стане не лише дорогим, а й менш якісним. Щоб залишитися на плаву, пекарням просто доведеться використовувати борошно нижчої якості.

До речі, на Новий рік в Україні дорожчають не лише продукти, а й оренда житла. Ціни вже зростають, але доки не закінчився листопад, зняти квартиру на свята у деяких містах можна і за 500 грн.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Запоріжжя Інфо» у Google новини та Facebook.
ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com