Міністр економіки назвав зміцнення гривні причиною падіння економіки - Запоріжжя.Info

Міністр економіки назвав зміцнення гривні причиною падіння економіки

Міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Ігор Петрашко вважає, що зміцнення курсу гривні в 2019 році призвело до падіння економіки. Про це заявив сам Петрашко.

“Курс використовувався для маніпуляцій. Ми розуміємо, що в минулому році зміцнення курсу до 23,5 гривень/долар, по суті, заклало падіння нашої промисловості і ВВП”, – заявив міністр.

На його думку, в 2019 році НБУ недостатньо викуповував валюту і поповнював резерви, дозволяючи гривні зміцнюватися.

“Адже коли курс коливається з 28,5 і йде до 23 гривень за долар, то ми розуміємо, які катастрофічні наслідки це має для нашої експортно-орієнтованої промисловості”, – сказав він.

За словами міністра, коливання курсу вивели маржу з продуктивного сектора в непродуктивний.

Втім, на його думку, падіння ВВП заклав не уряд Олексія Гончарука.

“Я вважаю, заклав Національний банк нерозумною курсовою політикою і практично вимиванням в 4-му кварталі грошей з реального сектора економіки для перерозподілу на непродуктивні сектори”, – сказав він.

Крім того, Петрашко переконаний, що НБУ тримав занадто високу облікову ставку для того, щоб певні структури займалися спекуляціями.

“Ми розуміємо – для спекуляцій на ринку ОВДП і подібних речей… З боку структур, які дуже тісно працювали з Національним банком, це всім відомо”, – сказав він.ВІД OBLIVKI


ВІД LUCKYADS


Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com